Home Kategorie Ludzie Wszyscy dorośli zostaną skierowani na szczepienia?! Premier zdradził datę.

Wszyscy dorośli zostaną skierowani na szczepienia?! Premier zdradził datę.

Wszyscy dorośli zostaną skierowani na szczepienia?! Premier zdradził datę.

Premier Morawiecki podał informacje, które mogą budzić w nas nadzieje. Chodzi tutaj mianowicie o datę ewentualnego skierowania na szczepienia, wszystkich Polaków.

– “Chcemy spowodować, żeby do 10 maja każdy obywatel powyżej 18 roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie, tak aby najpóźniej do sierpnia, a może nawet wcześniej, każdy mógł zostać zaszczepiony, jeśli będzie chciał” – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą w punkcie szczepień powszechnych w Legnicy. Podczas konferencji prasowej poinformował, że rząd  chce, żeby do 10 maja, każdy pełnoletni obywatel RP, otrzymał skierowanie na szczepienie.

– “Mam nadzieję, że wszyscy będą chcieli. Wystarczy popatrzeć na to, co dzieje się w Wielkiej Brytanii. Wielka Brytania zaczęła program szczepień o mniej więcej półtora miesiąca wcześniej niż Polska i wszystkie kraje UE. I dzisiaj widać, że w Wielkiej Brytanii ta trzecia fala zdecydowanie już opadła i to do niskich rozmiarów” – powiedział premier.

– “I my ku temu obszarowi zmierzamy. Mamy nadzieję, że dzięki punktom szczepień powszechnych będziemy mogli nie tylko przejść do kontrofensywy, ale spowodować, że pandemia naprawdę będzie coraz mniej dokuczliwa i liczba nowych zakażeń będzie dawała nam możliwość odmrażania gospodarki. Wszyscy tęsknimy za tym dniem, marzymy o tym dniu, dążymy do tego i ja także pragnę, aby ten dzień był jak najszybciej, a szansa na to jest rosnąca” – powiedział premier i dodał, że powrót do normalności jest coraz bliżej.

Koronawirus raport 19.04.2021. Liczba zakażeń mocno spadła.

Źródło: Gazeta.pl

Catering wege lub standard
Catering wege lub standard
207,99 zł
280,00 zł
Oferta zakończona!
3 dni diety standard lub wege 1600 kcal za 124,99 zł i więcej z Catering Dietetyczny Eat Lovers

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz