Home Kategorie Życie Raport z działania ustawy antyprzemocowej w Polsce. Jest skuteczna.

Raport z działania ustawy antyprzemocowej w Polsce. Jest skuteczna.

Raport z działania ustawy antyprzemocowej w Polsce. Jest skuteczna.

Od początku obowiązywania ustawy antyprzemocowej do zeszłego czwartku niemal 540 razy policja zastosowała środki mające na celu izolację sprawcy przemocy domowej.

Na mocy ustawy, która weszła w życie 30 listopada ubiegłego roku, policji oraz Żandarmerii Wojskowej nadano uprawnienia do wydawania natychmiastowego nakazu opuszczenia mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do niego. Celem ustawy jest oczywiście, ochrona ofiar przemocy domowej.

Z danych udostępnionych przez Komendę Główną Policji wynika, że od 30 listopada ub.r. do 4 lutego tego roku policja wydała 62 nakazy opuszczenia mieszkania oraz 100 zakazów zbliżania się do niego. W 377 przypadkach zastosowano oba te środki jednocześnie. Innymi słowy, łącznie tego typu środki zastosowano w 539 przypadkach.

Policja stwierdziła jednocześnie 118 naruszeń, w tym 14 przypadków złamania nakazu opuszczenia mieszkania, 67 przypadków naruszenia zakazu zbliżania się do niego oraz 37 przypadków niestosowania się do wydanego jednocześnie zakazu i nakazu. Nie było ich więc bardzo dużo co również jest dobrą informacją.

Przepisy antyprzemocowe zostały uchwalone przez Sejm 30 kwietnia ubiegłego roku, zaledwie dzień po pierwszym czytaniu. Ustawy nie poparło jedynie koło Konfederacji. Zarówno posłowie PiS, jak i opozycji, że na tego typu regulacje, społeczeństwo czekało naprawdę wiele lat.

– “Tu nie chodzi o zmiany w sferze wartości, tutaj chodzi o realne działania, które powinniśmy podejmować – wolne od ideologii, a pełne empatii wobec cierpienia kobiet i dzieci” – mówił wówczas Zbigniew Ziobro.

Uwaga to już się dzieje! Ten kraj zdecydował się znieść wszystkie obostrzenia.

Źródło: onet

Zooland: bilety do minizoo
Zooland: bilety do minizoo
9,99 zł
12,00 zł
Oferta zakończona!
Bilet ulgowy (9,99 zł) lub normalny (11,99 zł) do Zooland Białystok

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz