Home Kategorie Film Z ostatniej chwili! Nie żyje słynna polska aktorka.

Z ostatniej chwili! Nie żyje słynna polska aktorka.

Z ostatniej chwili! Nie żyje słynna polska aktorka.

Zmarła Wiesława Mazurkiewicz. Aktorka znana była z niezapomnianych ról w „Faraonie”, „Potopie” czy „Stawce większej niż życie”.

Mazurkiewicz ukończyła łódzką filmówkę w 1952 roku, ale sceniczny debiut miała już wtedy za sobą. Zaczynała w 1951 roku, a przez lata aktorskiej kariery pracowała w teatrach w Łodzi, Warszawie i Krakowie. Najdłużej związana była z warszawskim Teatrem Powszechnym, a także łódzkim Teatrem Nowym.

Wiesława Mazurkiewicz grała też w wielu filmach takich, jak „Potop”, „Stawka większa niż życie”, „Faraon”, „Rozmowy kontrolowane” czy „Awantura o Basię”. Za swoją działalność otrzymała wiele nagród, w tym Złoty Krzyż Zasługi i srebrny medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Wiesława Mazurkiewicz zmarła 20 kwietnia 2021 w wieku 95 lat. Informację o śmierci artystki przekazała jej wnuczka, Zofia Lutkiewicz.

– “Kochana Babciu, dziękuje Ci za Twoje ciepło i uśmiech, za to, że zawsze motywowałaś mnie do tego, żeby sięgać po więcej, być lepszym człowiekiem. Dla niektórych na zawsze będziesz Królową Nikotris z „Faraona”, albo major Hanną Bösel ze „Stawki…”, ale dla mnie zawsze będziesz Bunią… i moją prywatną Profesor McGonagall” – czytamy w komentarzu wnuczki.

Informację o śmierci aktorki potwierdza też Związek Artystów Scen Polskich.

– “Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy wspaniałą aktorkę i cudowną Kobietę – Wiesławę Mazurkiewicz, która dziś odeszła. Artystka od lat związana była z teatrami w całej Polsce, szczególnie z Teatrem Powszechnym w Warszawie gdzie współpracowała z Zygmuntem Hübnerem. Stworzyła wiele niezapomnianych ról teatralnych i filmowych. W 2016 roku odznaczona została Srebrnym Medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Niemal od samego początku swej kariery artystycznej była związana z naszym stowarzyszeniem. Zawsze ciepła, serdeczna i z ogromnym sercem. Wiesiu, będzie nam Cię bardzo brakowało” – czytamy.

Wiesława Mazurkiewicz zostanie pochowana na warszawskich „Powązkach” obok swojej córki Katarzyny Lutkiewicz, która zmarła pod koniec marca.

Tak śpiewa syn Krzysztofa Krawczyka. Do internetu trafiło nagranie.

Kurs online: Tarot i astrologia
Kurs online: Tarot i astrologia
29,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Podstawy tarota i astrologii z certyfikatem za 29 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz