Home Kategorie Życie Hotele znalazły sposób na lockdown. Na majówkę będą przyjmować „chorych na lockdown”.
4.52K

Hotele znalazły sposób na lockdown. Na majówkę będą przyjmować „chorych na lockdown”.

Hotele znalazły sposób na lockdown. Na majówkę będą przyjmować „chorych na lockdown”.

Polacy mają po dziurki w nosie rządowych restrykcji i nie chcą siedzieć w domach na majówkę. Hotele przyjmą ich z otwartymi ramionami, działając „w sposób odpowiedzialny i zgodny z prawem”.

Lockdown zakazujący hotelom przyjmowania gości obejmie majówkę. Dla branży taka decyzja rządu jest niezrozumiała. Hotelarze twierdzą, że przy zachowaniu reżimy sanitarnego możliwość zarażenia się od innych gości jest minimalna.

Rząd utrzymując restrykcje kieruje się raczej chęcią ograniczenia mobilności społecznej. Co chwilę słychać głosy, że jeśli Polacy wybiorą się na majówkę, to wakacje spędzą w domach. Hotele nie poddają się jednak. Polska Izba Hotelarzy oznajmiła, że wypracowała sposób na przyjmowanie gości zupełnie legalnie.

Przedsiębiorcy nie mogą już czekać. Lockdown w kraju obowiązuje już ponad rok, a oni w tym czasie mogli zarabiać wyłącznie w krótkich okresach. Hotelarze liczyli na odrobienie strat od majówki. Rząd zgasił jednak ich nadzieje przedłużając obostrzenia. Cierpliwość hotelarzy skończyła się, o czym informuje Marek Łuczyński, prezes PIH.

– „Wszystko wskazuje na to, że majówka się po prostu odbędzie. Restrykcje stają się w coraz większym wymiarze fikcją. PIH wyjdzie w ciągu 2-3 dni ze specjalną ofertą dla hotelarzy, którzy będą chcieli w sposób legalny otworzyć się już na majówkę. Pomożemy hotelarzom w sposób odpowiedzialny i zgodny z prawem otworzyć się na długi weekend majowy” – mówił w rozmowie z gazeta.pl.

Łuczyński stwierdził, że wiele obiektów świadczy usługi jako podmioty lecznicze, co jest obecnie dozwolone. Usługi kierowane do osób mających problemy ze zdrowiem staną się więc zapewne hitem majówki, pozwalając „wyleczyć się na parę dni z lockdownu”.

Rząd jest jednak gotowy na walkę z majówkowymi pomysłami. Adam Niedzielski zapowiedział, że w długi weekend hotele będą kontrolowane przez służby szukające gości, którzy według obowiązujących obostrzeń nie powinni w nich przebywać.

Ostrzeżenie przed nową mutacją koronawirusa. „Wchodzi do gry w Europie”.

Źródło: gazeta.pl

Mezoterapia igłowa PREMIUM
Mezoterapia igłowa PREMIUM
59,00 zł
200,00 zł
23 dni
do końca oferty!
Odmładzająca mezoterapia igłowa okolicy oka NCTF 135 od 59 zł w Heaven Beauty & Spa

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz