Home Kategorie Poruszające Koronawirus zabiera młode matki. Już nigdy nie przytulą swoich dzieci…

Koronawirus zabiera młode matki. Już nigdy nie przytulą swoich dzieci…

Koronawirus zabiera młode matki. Już nigdy nie przytulą swoich dzieci…

Koronawirus nie oszczędza nikogo. Jak twierdzą niektórzy lekarze, od niedawna zakażenie coraz gorzej znoszą ciężarne kobiety. Dowodem na to ma być m.in. niedawna śmierć 30-letniej laborantki z uniwersytetu we Wrocławiu.

– „Od lutego zmieniło się wszystko. Po roku oszczędzania młodych kobiet w ciąży wirus zaatakował i je. I to z wyjątkową siłą i złośliwością” – mówi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” prof. Mariusz Zimmer, kierownik kliniki ginekologii i położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

30-letnia Patrycja zakaziła się koronawirusem, mimo tego, że była ostrożna. Wzięła zwolnienie z pracy, a 2-letniej córki nie puszczała do żłobka, aby nie ryzykować, że ta przyniesie jakąś chorobę do domu. Ostatecznie jednak zakaziła się. Mimo iż początkowo była dobrej myśli, jej stan z dnia na dzień był coraz gorszy. Patrycja trafiła do szpitala. W trakcie porodu była już w śpiączce, z której nigdy się nie obudziła. Zmarła 10 kwietnia.

– „Patka była wspaniałą koleżanką, bardzo dobrym pracownikiem oraz – co chyba najważniejsze – uroczym, dobrym człowiekiem. Zapamiętamy Ją jako wulkan energii, pełną sympatii dla ludzi i optymizmu. Dlatego chcemy Jej rodzinie pomóc, organizując zbiórkę na pomagam.pl. Każda, nawet najmniejsza wpłata będzie nieocenioną pomocą dla Bartka, Róży i Idy!” – napisali przyjaciele zmarłej, którzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy.

Lekarze alarmują, że w ostatnim czasie coraz więcej kobiet w ciąży źle znosi zakażenie koronawirusem. Jeśli podzieli się je na trzy grupy, najliczniejszą są kobiety z objawami. Wśród nich pojawiają się duszności, a nawet zakrzepica.

– „Ostatnio mieliśmy pacjentkę w ciąży z zakrzepicą ręki. Sama ciąża zwiększa krzepliwość krwi. COVID-19 to potęguje” – tłumaczy w rozmowie z dziennikarzami prof. Mariusz Zimmer.

Pełne otwarcie hoteli, restauracji i szkół? Doradca premiera podał termin.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Park trampolin: godzinne wejście
Park trampolin: godzinne wejście
40,00 zł
64,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Godzina zabawy na trampolinach dla 2 osób od 40 zł w JumpWorld – Parku Trampolin (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz