Home Kategorie Życie „Obostrzenia powinny całkowicie zniknąć”. Wicepremier chce zakończyć lockdown.
5.89K

„Obostrzenia powinny całkowicie zniknąć”. Wicepremier chce zakończyć lockdown.

„Obostrzenia powinny całkowicie zniknąć”. Wicepremier chce zakończyć lockdown.

Jarosław Gowin nie podziela przekonania o konieczności przedłużania obostrzeń dla przedsiębiorców. Wicepremier stwierdził, że „odniesione na szeroką skalę odmrażanie” powinno rozpocząć się natychmiast po majówce.

Lockdown obowiązywać będzie z niewielkimi wyjątkami aż do maja. Obostrzenia, w szczególności te zakazujące przyjmowania gości przez hotele, mają chronić nas przed czwartą falą koronawirusa.

Jarosław Gowin podzielił się publicznie swoimi przemyśleniami w kwestii wygaszania lockdownu.

– „Zaraz po długim majowym weekendzie – w mojej ocenie – trzeba rozpocząć odniesione na szeroką skalę odmrażanie, w pierwszej kolejności handlu i usług. Uważam, że tutaj obostrzenia powinny całkowicie zniknąć. Natomiast w trakcie maja, w zależności od tempa spadku poziomu zachorowań, tempa szczepień, uważam, że należy udostępnić zwłaszcza dla osób zaszczepionych usługi turystyczne, usługi gastronomiczne, Należy otworzyć kluby fitness. Mam nadzieję, że turystyka, gastronomia kluby fitness (…) będą mogły swobodnie zacząć funkcjonować od początku czerwca” – powiedział.

Wicepremier twierdzi, że restauracje i kluby fitness można otworzyć w tym momencie, dając możliwość korzystania z nich osobom zaszczepionym. Minister zdrowia ma jednak inne zdanie, mówiąc że te dwie branże powinny być odmrożone jako ostatnie.

Z deklaracji premiera Morawieckiego wynika, że dzięki przyspieszeniu programu szczepień, większość obostrzeń będzie mogła zniknąć „na przełomie maja i czerwca”.

Tłum Żydów tańczył i śpiewał na lotnisku Chopina. „Gdzie jest policja?”

Źródło: Business Insider Polska

Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
49,99 zł
102,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Badanie krwi: pakiet profilaktyczny od 49,99 zł i więcej opcji w Laboratorium Analitycznym QuickLab (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz