Home Kategorie Życie Katarzyna Dowbor powiedziała, że nie wyremontuje im domu. To pierwszy taki przypadek w historii programu.
35.89K

Katarzyna Dowbor powiedziała, że nie wyremontuje im domu. To pierwszy taki przypadek w historii programu.

Katarzyna Dowbor powiedziała, że nie wyremontuje im domu. To pierwszy taki przypadek w historii programu.

W jednym z ostatnich odcinków Nasz Nowy Dom doszło do nietypowej sytuacji. Jedna z rodzin, która zgłosiła się do programu, dowiedziała się, że Katarzyna Dowbor i jej ekipa nie wyremontują im domu.

Pan Grzegorz samotnie wychowuje 8-letniego syna, Kubę. Jego ukochana żona 2 lata temu przegrała walkę z rakiem płuc. Stan ich domu był straszny. Jedynym ratunkiem był udział w programie.

Samotny ojciec liczył na to, że Katarzyna Dowbor i jej ekipa pomogą mu poprawić warunki mieszkaniowe. Czterema kątami rodziny był stary, drewniany dom we wsi Mamino, który nie był odnawiany. Stan desek pozostawiał wiele do życzenia. Wiele z nich było spróchniałych i przy najmniejszym deszczu woda dostawała się do środka. Przez okna wiał wiatr, a w jednym z większych pomieszczeń zarwała się podłoga.

Pan Grzegorz i jego syn nie mieli nawet pomieszczenia sanitarnego. O łazience, ciepłej wodzie, czy kanalizacji mogli jedynie pomarzyć. Doszło do sytuacji, w której rodzina została przeniesiona do mieszkania socjalnego. Gdy Katarzyna Dowbor zobaczyła dom w Maminie, załamała się. Sama nie dowierzała, że budynek uda się doprowadzić do stanu używalności.

– „Grozi wam bezdomność i to mnie po prostu przeraża […] Ten dom nie nadaje się do remontu” – skwitowała prowadząca „Nasz nowy dom”. Ekipa wpadła jednak na pewien pomysł.

Niedaleko domu znajdowała się stodoła. Ekipa po naradzie stwierdziła, że można ją wyremontować. Budynek z dnia na dzień zaczął przypominać prawdziwy dom. Pan Grzegorz i jego syn chyba sami nie dowierzali w to jaki był efekt końcowy.

Obskurna stodoła zmieniła się w naprawdę przytulny kąt. Nim weszła tam ekipa Katarzyny Dowbor, znajdowało się w niej jedynie siano. Między cegłami widniały resztki drewnianych belek, ale ekipa wykonała solidną robotę. Podłączono media, położono nowy dach, wstawiono okna.

Znalazło się miejsce na nowoczesną kuchnię połączoną z salonem, gdzie rodzina może spędzać czas i grzać się przy kominku. Kuba ma w końcu miejsce dla siebie, wykonano też sypialnię dla pana Grzegorza. Syn i ojciec nie muszą już myć się w miskach – ciepła łazienka była jednym z ich ogromnych marzeń.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Nasz Nowy Dom (@nasznowydom)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Nasz Nowy Dom (@nasznowydom)

Zabawa w rodzinnym parku rozrywki
Zabawa w rodzinnym parku rozrywki
99,00 zł
43 dni
do końca oferty!
Zabawa w Rodzinnym Parku Rozrywki ENERGYLANDIA: bilet open na wszystkie atrakcje od 99 zł z realizacją bezkontaktową

Twoja reakcja?

Super
Super
52
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz