Home Kategorie News Indyjska mutacja koronawirusa jest już w Polsce? Sanepid podejrzewa zakonnice.
4.69K

Indyjska mutacja koronawirusa jest już w Polsce? Sanepid podejrzewa zakonnice.

Indyjska mutacja koronawirusa jest już w Polsce? Sanepid podejrzewa zakonnice.

Indyjski wariant koronawirusa dotarł do Polski? Ogólne zakażenie potwierdzono u sióstr Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty. Zamknięto już klasztor w Warszawie i dom zakonnic w Katowicach.

Jak podaje Polsat News, zamknięty został klasztor w Warszawie, gdzie przebywa pacjentka „zero”, od której zaraziła się zakonnica ze Śląska.

Dom zgromadzenia Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty w Katowicach zamknięty jest do 9 maja. Choruje tam 17 sióstr i 10 bezdomnych, którzy korzystali z pomocy sióstr. Sanepid ma podejrzenia, że mogą być zakażeni indyjską mutacją koronawirusa.

– “W związku z tym, że w trakcie wywiadu epidemiologicznego okazało się, że jedna z sióstr mogła mieć kontakt z osobą, która przybyła z Indii, sanepid powziął podejrzenie, że jest to odmiana indyjska wirusa” – powiedziała “Wydarzeniom” Alina Kucharzewska ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Zakonnice z Katowic od lat opiekują się bezdomnymi na osiedlu Paderewskiego. Zgromadzenia pilnuje obecnie policja. Wszyscy są zakażeni koronawirusem. Jedna misjonarka trafiła do szpitala.

PILNE! Przypadki zapalenia serca po szczepieniu Pfizerem i Moderną. EMA bada sprawę.

Źródło: Polsat News

Kurs online: Rejestrator medyczny
Kurs online: Rejestrator medyczny
59,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Rejestrator medyczny z zaświadczeniem MEN za 59,99 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz