Home Kategorie Życie Afera. Ktoś próbuje wykupić hotele i restauracje za ułamek ich wartości. Pieniądze pochodzą ze Spółek Skarbu Państwa?

Afera. Ktoś próbuje wykupić hotele i restauracje za ułamek ich wartości. Pieniądze pochodzą ze Spółek Skarbu Państwa?

Afera. Ktoś próbuje wykupić hotele i restauracje za ułamek ich wartości. Pieniądze pochodzą ze Spółek Skarbu Państwa?

Właściciele hoteli i restauracji dostają propozycje odsprzedaży lokali za procent ich wartości. Zakupem zainteresowane są spółki zarejestrowane za granicą. Pieniądze zaś są ze Spółek Skarbu Państwa.

10% wartości rynkowej – taką kwotę zakupu obiektu noclegowego w okolicach Nowego Targu jego właścicielowi zaproponował mężczyzna, który reprezentował firmę zainteresowaną zakupem. Rozmowa miała miejsce w połowie marca. Właściciel jest zdesperowany, stąd taka żałosna propozycja dla niego.

W styczniu jeden z najbogatszych Polaków – Tadeusz Gołębiewski – ogłosił, że otrzymał propozycję sprzedaży swoich hoteli dość podejrzanemu funduszowi spekulacyjnemu z zagranic. Tutaj również zaproponowano odkupienie hoteli po radykalnie zaniżonej stawce.

Firma, na którą powołuje się kandydat na kupca, zarejestrowana została na Cyprze. Jest to typowa spółka offshore, tzn. taka, że można ukryć dane faktycznych właścicieli. Zarejestrowaną ją w roku 2021, więc jest to młoda firma.

podobnej sytuacji jest wielu innych właścicieli hoteli, pensjonatów i schronisk w całej Polsce. Gdy o sprawie zaczęto mówić w niezależnych mediach, zaraz odezwała się masa przedsiębiorców z podobnymi historiami.

Wybór jest dramatyczny: hotelarz może albo sprzedać dorobek życia za bezcen, albo utrzymywać go dalej, licząc na koniec pandemii i ryzykując całkowity upadek i komorniczą licytację.

Oczywiście najbardziej prawdopodobny jest też trzeci scenariusz: z fałszywą inicjatywą „pomocy” może pospieszyć upadającym hotelarzom rząd. Zaproponować im wykup ich hoteli, oczywiście również po zaniżonych cenach, aby nie trafiły w ręce cudzoziemców, ale powołanej w tym celu instytucji, np. Polskiego Holdingu Hotelowego. W ten sposób państwo ma szanse przejąć za bezcen majątki uczciwych ludzi, a zarządzanie nimi powierzyć „fachowcom” z legitymacjami partyjnymi. Przypomina to pewien, stary ustrój. Nie sądzicie?

Katarzyna Dowbor powiedziała, że nie wyremontuje im domu. To pierwszy taki przypadek w historii programu.

Źródło: nczas.com

Mezoterapia igłowa PREMIUM
Mezoterapia igłowa PREMIUM
59,00 zł
200,00 zł
23 dni
do końca oferty!
Odmładzająca mezoterapia igłowa okolicy oka NCTF 135 od 59 zł w Heaven Beauty & Spa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz