Home Kategorie News Uwaga! Będzie test paszportu covidowego w Polsce. Znamy termin!
9.08K

Uwaga! Będzie test paszportu covidowego w Polsce. Znamy termin!

Uwaga! Będzie test paszportu covidowego w Polsce. Znamy termin!

Paszporty covidowe, a właściwie certyfikaty potwierdzające testy i szczepienia, to rozwiązanie proponowane przez Komisję Europejską, będzie testowane również w Polsce. Termin to koniec maja.

– “Polska będzie testować wraz z Komisją Europejską działanie unijnego, cyfrowego, zielonego certyfikatu, który umożliwi już w te wakacje podróże” – podaje RMF FM, powołując się na informacje uzyskane w Brukseli od wysokiego rangą przedstawiciela Komisji Europejskiej.

Dokument, nazwany już “paszportem covidowym”, zawierać ma informacje o dacie szczepienia przeciw COVID-19 i terminie wykonania negatywnego testu na obecność koronawirusa lub informacje o przebytej chorobie, a tym samym o przeciwciałach w organizmie podróżnego. Taki paszport to pomysł, na który decyduje się coraz więcej krajów w Europie.

Polska nie będzie w grupie państw, które jako pierwsze przystąpią do sprawdzania platformy przygotowanej przez KE już 10 maja. Nasz system będzie testowany za kilka tygodni, razem z tymi z Cypru, Danii, Irlandii, Łotwy, Portugalii, Rumunii i Słowenii.

Koronawirus raport 01.05.2021.

Fotokubek ze zdjęciem
Fotokubek ze zdjęciem
15,90 zł
Oferta zakończona!
Od 15,90zł: Fotokubek z Twoim zdjęciem, latte lub magiczny kubek zmieniajacy kolor na Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz