Home Kategorie Życie Polska nie otrzyma pomocy z Europejskiego Funduszu Odbudowy? Bruksela nadal nie otrzymała wszystkich dokumentów.

Polska nie otrzyma pomocy z Europejskiego Funduszu Odbudowy? Bruksela nadal nie otrzymała wszystkich dokumentów.

Polska nie otrzyma pomocy z Europejskiego Funduszu Odbudowy? Bruksela nadal nie otrzymała wszystkich dokumentów.

Polska nie przesłała wciąż do Brukseli ostatecznego Krajowego Planu Odbudowy, który jest warunkiem otrzymania pomocy po pandemii z europejskiego Funduszu Odbudowy.

Komisja Europejska nie otrzymała jeszcze oficjalnego Krajowego Planu Odbudowy z Polski – przekazała RMF FM rzeczniczka KE Marta Wieczorek. To jest olbrzymi problem.

“Otrzymaliśmy z Polski w piątek nowy plan, ale nie jest to jeszcze plan ostateczny, bo nie został wysłany w tym systemie. Rozumiem, że to dokument, który wciąż będzie dyskutowany z KE” – mówi, Marta Wieczorek.

Otrzymaliśmy z Polski w piątek nowy plan, ale nie jest to jeszcze plan ostateczny, bo nie został wysłany w tym systemie. Rozumiem, że to dokument, który wciąż będzie dyskutowany z KE – mówi. Wiceminister Waldemar Buda w czwartek tłumaczył, że Polska zostawiła sobie dwa tygodnie na dopracowanie KPO.

Komisja Europejska zaznacza, że kraje mogą jeszcze wysyłać plany. KE otrzymała na razie 13 ostatecznych planów. Ostatnimi państwami, które to zrobiły są Włochy, Belgia, Austria i Słowenia.

– “Od kilkunastu dni Bruksela sygnalizuje, że są kraje, które “nie wyrobią się”, tak więc obecnie mówi się, że nowy termin “dla marudzących” to połowa maja. Komisja nadal intensywnie współpracuje z państwami członkowskimi, które nie przedłożyły jeszcze oficjalnych planów, aby pomóc im w realizacji planów wysokiej jakości” – mówi Marta Wieczorek.

500+ za przyjęcie szczepionki?! Szokująca propozycja.

Źródło: RMF

Zestaw Fish & Chips
Zestaw Fish & Chips
40,50 zł
54,00 zł
Oferta zakończona!
Zestaw Fish & Chips od 40,50 zł z opcją na wynos lub w dostawie w Może Ryba – Fish & Chips w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz