Home Kategorie Film Z ostatniej chwili! Nie żyje polski znany aktor. „Sympatyczny, serdeczny, bardzo koleżeński”

Z ostatniej chwili! Nie żyje polski znany aktor. „Sympatyczny, serdeczny, bardzo koleżeński”

Z ostatniej chwili! Nie żyje polski znany aktor. „Sympatyczny, serdeczny, bardzo koleżeński”

Bronisław Cieślak nie żyje. Odszedł wspaniały aktor, który w masowej pamięci zapisał się dzięki kultowej roli porucznika Borewicza w serialu „07 zgłoś się”. To smutna informacja.

Aktor, któremu olbrzymią popularność przyniosła rola Sławomira Borewicza przyszedł na świat w Krakowie w 1943 roku. Tuż po maturze podjął studia etnograficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim, których jednak nie ukończył. W 1968 roku podjął zatrudnienie w Polskim Radiu.

Swój pierwszy reporterski materiał pod tytułem „Młodzi tatuowani” poświęcił młodzieży w domu poprawczym. Jak sam podkreślał, tematyka kryminalna przewijała się przez całe jego zawodowe życie. Występował chociażby w serialach kryminalnych, prowadził również pogram interwencyjny poświęcony tematyce zabójstw, osób zaginionych. Innymi słowy, aspekty detektywistyczne oraz kryminalne, zawsze towarzyszyły jego karierze.

W 1976 roku wziął udział w zdjęciach próbnych do serialu „Znaki szczególne”, który stał się jego ekranowym debiutem. Następnie trafił na plan „07 zgłoś się”, który przyniósł mu olbrzymią popularność. Produkcja powstawała w latach 1976-1987. Tam wcielał się w rolę porucznika Sławomira Borewicza, a serial do dziś objęty jest wręcz, kultem.

Bronisław Cieślak był posłem na sejm III i IV kadencji z ramienia SLD. Pełnił również funkcję rzecznika prasowego klubu parlamentarnego SLD. W 2005 i 2007 roku bezskutecznie ubiegał się o reelekcję. A jego znakiem rozpoznawczym był złamany nos, którego dorobił się jeszcze w czasach studenckich.

– „Studiowałem wtedy etnografię i pojechałem na praktyki studenckie do górskiej mieściny. Tak naprawdę wszyscy dostaliśmy za żołnierzy z czerwonych beretów, którzy przyjeżdżali tam na obozy kondycyjne i kochały się w nich miejscowe dziewczyny. Banda górali postanowiła dać nam w kość głównie za to, że byliśmy z Krakowa. Mnie dopadło siedmiu zbirów, skopali mnie okrutnie. To cud, że przeżyłem” – mówił w rozmowie z „Światem Seriali”.

W 2018 roku lekarze zdiagnozowali u niego raka prostaty. Aktor poddał się operacji, radio i chemioterapii. Dwa lata później Bronisław Cieślak oficjalnie zakończył karierę, tłumacząc, że zwolnienie tempa życia obiecał rodzinie. Jego śmierć to olbrzymi cios dla aktorstwa oraz sztuki w Polsce. To dzięki niemu „007 zgłoś się” był tak popularnym i kochanym serialem. Nasz polski Bond.

500+ za przyjęcie szczepionki?! Szokująca propozycja.

Źródło: dziendobrytvn

Stomatologia
Stomatologia
24,99 zł
Oferta zakończona!
Fluoryzacja, skaling, przegląd jamy ustnej i więcej od 24,99 zł w Gabinecie Stomatologicznym Adama Popko

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz