Home Kategorie Zdrowie Luzowane obostrzeń zostanie wstrzymane? Wiceminister zdrowia: “Niepokoi mnie to”

Luzowane obostrzeń zostanie wstrzymane? Wiceminister zdrowia: “Niepokoi mnie to”

Luzowane obostrzeń zostanie wstrzymane? Wiceminister zdrowia: “Niepokoi mnie to”

– “Bardzo dużo osób wyjeżdża na majówkę. Niepokoi mnie to, bo każda mobilność może spowodować wzrost zakażeń. Plan luzowania obostrzeń może nie odbyć się przez to zgodnie z planem” – mówi Kraska.

– “Przedstawiony przez nas program na najbliższy miesiąc stopniowego luzowania obostrzeń może stanąć pod znakiem zapytania. Tak jak zawsze powtarzam, wszystko jest w naszych rękach i powinniśmy pamiętać, że za kilka tygodni mamy wakacje” – podkreślił wiceszef resortu zdrowia.

– “Czy warto w tej chwili tracić tę szansę, aby w wakacje spróbować normalnie wypocząć? Każdy z nas o tym marzy. Uważajmy na siebie i bliskich w czasie tej majówki i pamiętajmy, że koronawirus w dalszym ciągu między nami jest” – powiedział Kraska.

– “To jest test dla nas wszystkich. Myślę, że ten egzamin powinniśmy zdać” – dodał.

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili plan odmrażania gospodarki na cały maj, który przewiduje, że od 4 maja do działalności w reżimie sanitarnym powrócą galerie handlowe, sklepy budowlane i meblowe, od 8 maja będą mogły wznowić działalność hotele, a 15 maja – restauracje i kawiarnie, na razie tylko w ogródkach na świeżym powietrzu.

Od połowy maja ma też zostać zniesiony nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Jednak wygląda na to, że może to zostać wstrzymane. Na pewno, rozczarowałoby to obywateli, którzy ją są zmęczeni problemem związanym z COVID-19. Najbardziej liczymy na zniesienie nakazu noszenia maseczek.

PILNE! Przypadki zapalenia serca po szczepieniu Pfizerem i Moderną. EMA bada sprawę.

Źródło: radiozet

 

 

Rezonans magnetyczny
Rezonans magnetyczny
325,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Rezonans magnetyczny kręgosłupa (od 325 zł) lub głowy (355 zł) i więcej opcji w Centrum Medycznym Enel-Med – 3 miasta

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz