Home Kategorie Poruszające Czekał, aż żona urodzi, ale z sali wyniesiono tylko dziecko. Młody tata, został wdowcem.

Czekał, aż żona urodzi, ale z sali wyniesiono tylko dziecko. Młody tata, został wdowcem.

Czekał, aż żona urodzi, ale z sali wyniesiono tylko dziecko. Młody tata, został wdowcem.

– “Prokuratura Regionalna w Łodzi przejęła sprawę 40-letniej ciężarnej, która zmarła po cesarskim cięciu w kaliskim szpitalu” – poinformował w sobotę, rzecznik PAP.

Do zdarzenia doszło we wtorek 27 kwietnia. Do szpitala przy ul. Toruńskiej w Kaliszu na oddział położniczo-ginekologiczny trafiła 40-letnia ciężarna kobieta, u której postanowiono przeprowadzić zabieg cesarskiego cięcia. Podczas operacji pacjentka zmarła. Zabieg został, jak twierdzi wiele osób, przeprowadzony w nieodpowiedni sposób.

Jak wyjaśnił prokurator Maciej Meler, dokumenty i dowody w sprawie zabezpieczyła Prokuratura Rejonowa w Kaliszu. Dodał, że w piątek przeprowadzono sekcję zwłok “co pozwoli na ustalenie mechanizmu przyczyny zgonu kobiety”. Rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński powiedział w sobotę PAP, że pracownikom oddziału bardzo zależy na wyjaśnieniu przyczyny zdarzenia. Sytuacja jest naprawdę nieciekawa i wiele wskazuje, na niedopełnienie obowiązków.

– “To jest wielka, niewyobrażalna tragedia. Młody tata został wdowcem” – powiedział Garoński.

Zapewnił, że ojciec dziecka traktowany jest na specjalnych zasadach.

– “Pomimo obostrzeń covidowych może wchodzić na oddział i czuwać przy dziecku, kiedy tylko chce. Położne służą wsparciem, jak opiekować się noworodkiem. Ponadto pomocą służy psycholog” – powiedział rzecznik prasowy szpitala.

Członek zarządu województwa wielkopolskiego Paulina Stochniałek, stwierdziła, że pomocą psychologiczną objęte zostało również rodzeństwo noworodka.

– “Wiem, że w szpitalu uruchomiono też zbiórkę pieniężną na zakup potrzebnych rzeczy dla noworodka, żeby finansowo odciążyć ojca” – powiedziała Stochniałek. Dodała też, że wszyscy czekają na wyjaśnienia prokuratury.

Sprawa trafiła również do mediów społecznościowych.

W zamieszczonych ponad 200 komentarzach dominują negatywne opinie na temat kaliskiej porodówki.

– “Mam nadzieję, że śledztwo będzie rzeczowe i bardzo, bardzo skrupulatne; w końcu odpowiedzą za to, żeby już żadna kobieta nie bała się o swoje życie! Współczucie dla rodziny. Dużo siły i miłości dla maluszka! Omijajcie ten szpital najbardziej jak się da! NFZ powinien skończyć współpracę z tą rzeźnią!” – napisała jedna z kobiet. Inne komentarze były w podobnym tonie.

Kleszcze nienawidzą tego zapachu. Dzięki niemu, będą ciebie unikać jak ognia.

Źródło: SE

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
12,90 zł
Oferta zakończona!
Fotomagnesy na lodówkę ze zdjęciem: różne formaty (od 7,90zł) z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz