Home Kategorie Zdrowie Wstrzymanie podawania szczepionki AstryZeneca. Znamy skutki!
22.48K

Wstrzymanie podawania szczepionki AstryZeneca. Znamy skutki!

Wstrzymanie podawania szczepionki AstryZeneca. Znamy skutki!

Holenderscy naukowcy twierdzą, że dwutygodniowa przerwa w stosowaniu preparatu AstraZeneca na terenie Niderlandów doprowadziła do śmierci 13 osób. To może rzucić negatywne światło na szczepionki.

Naukowcy ze szpitala akademickiego Uniwersytetu Radboud oraz szpitala klinicznego Canisius-Wilhelmina w Nijmegen stwierdzili, że decyzja niderlandzkiego ministerstwa zdrowia o wstrzymaniu w marcu na dwa tygodnie stosowania szczepionki AstraZeneca, doprowadziła do śmierci 13 osób zakażonych COVID-19.

Jak podaje PAP, “The Dutch Journal of Medicine” opublikował artykuł pięciu naukowców, którzy powiązani są z prestiżowymi placówkami medycznymi z Nijmegen. Naukowcy przypominają w nim m.in., że 14 marca minister zdrowia Hugo de Jonge zablokował możliwość stosowania szczepionek firmy AstraZeneca na dwa tygodnie. Decyzja ta w sporej mierze była spowodowana informacjami o zakrzepicy, wywoływanej przez szczepionkę AstraZeneca. Paradoksalnie jednak, jego decyzja przyniosła więcej szkód niż pożytku. Zmarło bowiem przez nią 13 osób.

– “Wstrzymanie podawania szczepionki przyniosło większe szkody niż jakiekolwiek skutki uboczne, którym udało się zapobiec” – napisali lekarze. To jednak nie wszystko.

Naukowcy wskazują też, że decyzja niderlandzkiego ministra zdrowia spowodowała odwołanie niemal 300 tys. szczepień. Z ich wyliczeń wynika, że efekcie doszło również do 1312 dodatkowych zakażeń, zwłaszcza wśród osób po 60 roku życia, które są szczególne narażone, na powikłania po COVID-19 i ciężki przebieg choroby.

– “Korzyści wynikające ze szczepienia szczepionką AstraZeneca znacznie przewyższają ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Politycy i społeczeństwo muszą być tego świadomi i dopilnować, aby decyzje były uzasadnione w obiektywny sposób” – stwierdzili naukowcy.

Z ostatniej chwili! Nie żyje polski znany aktor. “Sympatyczny, serdeczny, bardzo koleżeński”

Źródło: WirtualnaPolska

 

Pole dance: 4 lub 8 zajęć
Pole dance: 4 lub 8 zajęć
69,99 zł
140,00 zł
Oferta zakończona!
Pole dance: 4 zajęcia dla 1 osoby za 69,99 zł i więcej opcji w Akademii Pole Dance w Bydgoszczy (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz