Home Kategorie Ludzie Tyle na państwowej posadzie zarobiła przyjaciółka Kaczyńskiego. Polak może zazdrościć.
4.46K

Tyle na państwowej posadzie zarobiła przyjaciółka Kaczyńskiego. Polak może zazdrościć.

Tyle na państwowej posadzie zarobiła przyjaciółka Kaczyńskiego. Polak może zazdrościć.

Rząd przekonuje, że nawet po osiągnięciu wieku emerytalnego, opłaca się pracować. I chce do tego finansowo zachęcać seniorów. 78-letniej Janiny Goss, działaczki PiS, zachęcać do tego nie trzeba.

Dobra znajoma Jarosława Kaczyńskiego od lat dorabia w dwóch spółkach. O pieniądzach, jakie zarabia, przeciętny emeryt może jednak tylko pomarzyć. Wiemy dokładnie ile zarobiła w 2020 roku.

Janina Goss zasiada w radach nadzorczych dwóch wielkich spółek – energetycznego giganta, czyli Polskiej Grupy Energetycznej oraz Banku Ochrony Środowiska (większość udziałów ma w nim Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej). Stąd jej wysokie zarobki, co nie powinno być zaskoczenie.

Jak wynika z opublikowanego raportu PGE, w zeszłym roku za nadzorowanie kierownictwa energetycznej spółki Janina Goss dostała 84 019,69 zł brutto. Czyli średnio 7 tys. zł miesięcznie. Należy pamiętać, że obecnie przeciętna emerytura w Polsce, wynosi 2400 złotych brutto.

To tylko mniejsza część wynagrodzenia. Bo z kolei za zasiadanie w radzie nadzorczej BOŚ banku Janina Goss zarobiła w zeszłym roku 126 tys. zł. Mimo pandemii jej wynagrodzenie wzrosło o 6 tys. zł w porównaniu z rokiem 2019. Te pieniądze są naprawdę ogromne i mogą wywoływać prawdziwą zazdrość u ludzi i trudno się dziwić.

Janina Goss jest bardzo dobrą znajomą Jarosława Kaczyńskiego. To ona wspierała szefa PiS, kiedy ten opiekował się matką. Odwiedzała go w szpitalu, kiedy przed laty sam miał problemy zdrowotne. Są oni bardzo blisko i trudno się dziwić. Ich znajomość jest na gruncie czysto przyjacielskim.

Janina Goss, mimo osiągnięcia wieku emerytalnego, wciąż jest aktywna zawodowo. Do tego samego rząd PiS zamierza zachęcać finansowo także innych seniorów. Chcą, żeby pracowali oni jak najdłużej. W ten sposób, będą w stanie odciążyć system emerytalny w Polsce.

Koronawirus raport 02.05.2021.

Źródło: Fakt

 

Wyszczuplająca kriolipoliza
Wyszczuplająca kriolipoliza
99,99 zł
Oferta zakończona!
Wyszczuplająca kriolipoliza: 1 zabieg za 99,99 zł i więcej w Studiu Modelowania i Urody Sylwetka Atelier

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz