Home Kategorie Życie Kąpieliska, zoo i restauracje są otwarte. Problem w tym, że tylko dla zaszczepionych.
4.07K

Kąpieliska, zoo i restauracje są otwarte. Problem w tym, że tylko dla zaszczepionych.

Kąpieliska, zoo i restauracje są otwarte. Problem w tym, że tylko dla zaszczepionych.

Budapeszt ożył w sobotę po miesiącach restrykcji przeciwepidemicznych – osoby zaszczepione na Covid-19 mogły po raz pierwszy po przerwie pójść na basen czy do zoo.

Od soboty na Węgrzech osoby zaszczepione mogą korzystać m.in. z lokali restauracyjnych i kawiarni nie tylko na tarasach, ale i wewnątrz, mogą zatrzymywać się hotelach oraz zabierać do nich dzieci, a także odwiedzać takie miejsca jak na przykład basen czy zoo.

Godzina policyjna została dla wszystkich skrócona i będzie się zaczynać o godz. 24 zamiast 23, a możliwe godziny otwarcia sklepów wydłużą się do godz. 23.

Wiele osób skorzystało z częściowego otwarcia, by pójść z dziećmi do ogrodu zoologicznego w Budapeszcie, gdzie kilka dni temu urodził się słonik. Ważące 80 kg maleństwo można zobaczyć obok jego mamy i 3-letniego brata. Niedługo ma także zostać ogłoszony konkurs na imię dla noworodka.

Mimo to nie wszystkie placówki, które zgodnie z obowiązującymi od soboty przepisami mogły się otworzyć, skorzystały z tej możliwości. Na przykład otwarto tylko sześć z 12 budapeszteńskich kąpielisk z wodą termalną. Kolejne etapy jak wskazują władze Węgier, będą zależne od ogólnej liczby osób zaszczepionych.

Koronawirus raport 02.05.2021.

Źródło: PolsatNews

Rzęsy: lifting, botoks i więcej
Rzęsy: lifting, botoks i więcej
49,00 zł
83 dni
do końca oferty!
Lifting i laminacja rzęs (49 zł) z botoksem (59 zł) i farbowaniem (69 zł) w salonie Stacja Uroda Agnieszka Bućkowska

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz