Home Wideo Nocna impreza w majówkę w Zakopanem. Turyści za nic mieli obostrzenia.

Nocna impreza w majówkę w Zakopanem. Turyści za nic mieli obostrzenia.

Do Zakopanego, pomimo pandemii i zamkniętych hoteli zjechały tłumy turystów. Niektórzy z nich zorganizowali sobie nocną imprezę na Krupówkach. Młodzi ludzie śpiewali i tańczyli bez poszanowania reżimu sanitarnego.

Co roku do Zakopanego na majówkę przybywają tłumy. Nie inaczej było tym razem. Przyjezdni nie przestraszyli się obostrzeń związanych z pandemią i mimo iż hotele otwierają się dopiero 8 maja, już teraz na Krupówkach nie brakowało tłumów.

O nocnej imprezie w Zakopanem informuje Tygodnik Podhalański. Młodzi ludzie tańczyli i śpiewali przy okazji łamiąc obostrzenia. Wiele osób nie miało maseczek i nie trzymało dystansu. Jedna z czytelniczek nagrała „dyskotekę” i przysłała wideo do redakcji.

Gdy impreza na dobre się rozkręcała, w stronę ludzi ruszyły dwa wozy policyjne.

– “Na ich widok część turystów uciekła, część natomiast zaczęła skandować wulgaryzmy w stronę funkcjonariuszy i wykrzykiwać hasło ‘Do domu!'” – podaje WP.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na Krupówkach nie było już tak tłoczno, jak dzień wcześniej. Nie doszło też do spontanicznych imprez ulicznych.

– „Turystów było wielu, ale większość spacerowała i robiła zakupy. Odnotowaliśmy pojedyncze wybryki osób, które przesadziły z alkoholem” – poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek w rozmowie z PAP.

Dodał też, że policjanci reagowali na sytuacje, gdy ktoś poruszał się bez maseczek, pił alkohol w miejscach publicznych, zachowywał się wulgarnie lub obscenicznie.

– „Nie doszło natomiast do spontanicznych ulicznych imprez, tak jak poprzedniej nocy. Niedzielne popołudnie i noc przebiegła bardzo spokojnie” – podał.

Minionej doby tatrzańska policja odnotowała 75 interwencji; wylegitymowano 284 osoby, z których 50 ukarano mandatami karnymi za brak maseczek lub złamanie innych sanitarnych obostrzeń. Wobec czterech osób zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu, a kolejnych 15 pouczono, przypominając o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką.

26-letnia druhna OSP zginęła w tragicznym wypadku. Była w 9. miesiącu ciąży.

Źródło: Tygodnik Podhalański, WP, PAP

Personalizowana deska do krojenia
Personalizowana deska do krojenia
9,00 zł
69,00 zł
Oferta zakończona!
Od 9 zł: personalizowana deska do krojenia (25 modeli do wyboru) na 4MyArt

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz