Home Kategorie News W końcu wiosna! Już niedługo w Polsce nawet 26 stopni. Zobacz kiedy.
3.79K

W końcu wiosna! Już niedługo w Polsce nawet 26 stopni. Zobacz kiedy.

W końcu wiosna! Już niedługo w Polsce nawet 26 stopni. Zobacz kiedy.

Pogoda na cały tydzień napawa optymizmem. Nadchodząca noc powinna być ostatnią z przymrozkami. Pod koniec tygodnia z kolei termometry wskażą nawet 26 stopni.

W poniedziałek na północnym-wschodzie i wysoko w górach mogą wystąpić opady deszczu za śniegiem, śniegu i krupy śnieżnej. Co jakiś czas – szczególnie na południu i nad morzem – pojawią się przebłyski słońca. Po południu na zachodzie mogą wystąpić lokalne burze. Temperatura wyniesie od 8 do 11 stopni. Nieco chłodniej będzie na Suwalszczyźnie i na Podhalu – ok. 5 – 7 stopni. Wiatr w porywach osiągnie 60 – 70 km/h.

Z poniedziałku na wtorek, na wschodzie, w centrum i rejonach górskich temperatura może spaść do -2 stopni. Synoptycy wskazują jednak, że jest to ostatni zimowy epizod. We wtorek spodziewać możemy się sporo wiatru, a w niektórych miejscach również i deszczu. Na zachodzie i w centrum mogą wystąpić burze. Najwięcej słońca na południu i południowym-wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni nad morzem, około 13 stopni w centrum i na zachodzie, do nawet 16 stopni na południowym-wschodzie. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach do 60 km/h. Nad morzem 70 km/h, a wysoko w Sudetach nawet 110 km/h.

W środę ponownie pochmurno z przejaśnieniami. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, a na zachodzie lokalnie burze. Temperatura od 10 stopni nad morzem, ok. 14 stopni w centrum do nawet 19 stopni na południowym-wschodzie. Wiatr będzie umiarkowany i silny. W porywach nad morzem do 70 km/h.

W czwartek ma być nieco chłodniej i nadal pochmurno. Ponownie spodziewać możemy się przelotnych opadów deszczu w całym kraju.

– “Uczucie chłodu dodatkowo będzie potęgował siny i porywisty wiatr, który w porywach nad morzem może osiągać 85 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C nad morzem do 13 st. C na południu” – czytamy w prognozie IMGW.

Na piątek przewiduje się już ocieplenie, szczególnie na południu Polski, gdzie temperatura może wynieść nawet 17 stopni. Na północy termometry wskażą ok. 8 stopni.

– “Nadal miejscami przelotne opady deszczu, a lokalnie niewykluczone burze” – pisze IMGW.

W sobotę temperatura na północy kraju wzrośnie do 12 st. C, jedynie nad morzem nadal będzie ok. 10 st. C. Bardzo ciepło – nawet 23 st. C będzie jednak na południu. W niedzielę w całym kraju temperatura będzie powyżej 20 st. C, przy czym na południu – jak wskazuje IMGW – może ona osiągnąć nawet 26 st. C.

– “Wysokiej temperaturze zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będą towarzyszyły przelotne opady deszczu, a w niedzielę także burze” – informuje IMGW.

Dobrze znany wariant koronawirusa zmutował. Naukowcy odkryli nową odmianę.

Źródło: IMGW

Depilacja laserowa
Depilacja laserowa
99,99 zł
474,00 zł
23 dni
do końca oferty!
Depilacja laserowa: 6 zabiegów na małą partię ciała za 99,99 zł i więcej w Medical & Beauty Institute – 6 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz