Home Kategorie News Z ostatniej chwili! Jest propozycja luzowania kolejnych obostrzeń. KE wystąpiła ze specjalnym wnioskiem.
4.40K

Z ostatniej chwili! Jest propozycja luzowania kolejnych obostrzeń. KE wystąpiła ze specjalnym wnioskiem.

Z ostatniej chwili! Jest propozycja luzowania kolejnych obostrzeń. KE wystąpiła ze specjalnym wnioskiem.

Komisja Europejska wystąpiła o złagodzenie obowiązujących obostrzeń w kwestii podróży do Unii, które nie są konieczne. Zamiast tego zaproponowała przyjęcie podejścia, które będzie uwzględniać postęp szczepień i sytuację epidemiologiczną na świecie.

3 maja Komisja europejska zaproponowała luzowanie obostrzeń dotyczących podróży. Złożyła wniosek skierowany do państw członkowskich.

– “Komisja proponuje zezwolenie na wjazd do UE – z innych niż istotne powodów – nie tylko wszystkim osobom pochodzącym z krajów o dobrej sytuacji epidemiologicznej, ale także wszystkim osobom, które otrzymały ostatnią zalecaną dawkę szczepionki zatwierdzonej w UE. Można to rozszerzyć na szczepionki, które przeszły procedurę awaryjnego dopuszczenia przez WHO” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Komisje Europejską.

Oprócz tego Komisja chce podnieść próg liczby zakażeń koronawirusem, służącego do określania, czy wszystkie podróże z konkretnego kraju powinny być możliwe.

– “Jednocześnie pojawienie się niepokojących wariantów koronawirusa wymaga dalszej czujności. Dlatego jako środek zaradczy Komisja proponuje nowy mechanizm +hamulca bezpieczeństwa+, który należy koordynować na szczeblu Unii i który ograniczyłby ryzyko dostania się takich wariantów do UE. Umożliwi to państwom członkowskim szybkie i tymczasowe ograniczenie do ścisłego minimum wszystkich podróży z krajów dotkniętych katastrofą na czas potrzebny do wprowadzenia odpowiednich środków sanitarnych” – przekonuje Komisja.

Dobrze znany wariant koronawirusa zmutował. Naukowcy odkryli nową odmianę.

Źródło: PAP

Catering Fit lub Sportowy z dowozem
Catering Fit lub Sportowy z dowozem
189,99 zł
225,00 zł
Oferta zakończona!
Wybrany catering dietetyczny Fit lub Sportowy 1000, 1200, 1500 kcal i więcej z dostawą od 189,99 zł w Easy Fit Looker

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz