Home Kategorie News Dania rezygnuje z kolejnej szczepionki. Znamy powód.
9.03K

Dania rezygnuje z kolejnej szczepionki. Znamy powód.

Dania rezygnuje z kolejnej szczepionki. Znamy powód.

Duńskie władze postanowiły wykluczyć preparat Johnson & Johnson z programu szczepień. Powodem są przypadki występowania zakrzepów potencjalnie związanych ze szczepionką.

Jak podają media, decyzja ma być ogłoszona wkrótce. Jeśli tak się stanie, znacząco opóźni to program szczepień Danii, nawet do jesieni.

Rezygnacja z tego preparatu związana jest z rzadkimi przypadkami występowania zakrzepów krwi połączonych z niską liczbą płytek krwi u niektórych szczepionych, szczególnie kobiet przed menopauzą. Wcześniej Dania zrezygnowała też z preparatu AstraZeneca.

Mimo to Europejska Agencja Leków nie zmienia swojej rekomendacji dla preparatu Johnson & Johnson, uznając korzyści za większe od ryzyka. EMA zastrzega jednocześnie, że ulotka szczepionki powinna uaktualnić informacje o potencjalnych efektach ubocznych. Podobną decyzję podjęła amerykańska Agencja Żywności i Leków po tymczasowym wstrzymaniu szczepień z użyciem preparatu.

Pomimo wykluczenia szczepionek z programu szczepień, Narodowa Rada Zdrowia orzekła w poniedziałek, że ci którzy chcieliby zaszczepić się tymi preparatami, mogą zrobić to poza ramami krajowego programu.

Dobrze znany wariant koronawirusa zmutował. Naukowcy odkryli nową odmianę.

Źródło: PAP, BT

Kurs online: Tarot i astrologia
Kurs online: Tarot i astrologia
29,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Podstawy tarota i astrologii z certyfikatem za 29 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz