Home Kategorie Zdrowie Niezaszczepieni nie wyjadą z kraju. Tak walczą z pandemią.

Niezaszczepieni nie wyjadą z kraju. Tak walczą z pandemią.

Niezaszczepieni nie wyjadą z kraju. Tak walczą z pandemią.

Od 22 maja niezaszczepieni obywatele nie będą mogli odbywać podróży zagranicznych. Takie obostrzenie wprowadza rząd Kuwejtu. Decyzja ta nie dotyczy jednak grup wiekowych, które nie mogą na razie być zaszczepione.

W oświadczeniu, w którym przekazano informację o tym, że niezaszczepieni nie będą mogli opuścić kraju, podano też, że granice będą zamknięte dla wszystko poza obywatelami. Już przed dziesięcioma dniami zawieszono wszystkie loty z Indii w związku z pojawieniem się indyjskiego wariantu koronawirusa.

W porównaniu do innych państw Zatoki Perskiej akcja szczepień w Kuwejcie przebiega dość wolno. Our World in Data podaje, że jak dotąd zaszczepiono tam ok. 20% mieszkańców. Tymczasem np. w Bahrajnie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich niemal 50%. Jak donosi Euronews, problemy z uzyskaniem szczepionki mają imigranci, którzy stanowią niemal 70% z ponad 4 mln mieszkańców kraju.

Kuwejt od początku roku mierzy się z drugą falą pandemii, a od marca liczba nowych zakażeń utrzymuje się na poziomie 1,3 – 1,5 tys. dziennie.

Dania rezygnuje z kolejnej szczepionki. Znamy powód.

Źródło: PAP

Zestawy żeli i prezerwatyw Durex
Zestawy żeli i prezerwatyw Durex
39,99 zł
Oferta zakończona!
Durex: zestaw żeli (od 44,99 zł) lub prezerwatyw (39,99 zł) i więcej na Elavia.eu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz