Home Kategorie Życie Powrót do szkół od września wyłącznie dla zaszczepionych uczniów? Minister komentuje.
7.36K

Powrót do szkół od września wyłącznie dla zaszczepionych uczniów? Minister komentuje.

Powrót do szkół od września wyłącznie dla zaszczepionych uczniów? Minister komentuje.

Powrót do szkół wszystkich roczników ma nastąpić 31 maja. Przemysław Czarnek został zapytany o to, kiedy możliwe będzie szczepienie uczniów przeciw koronawirusowi.

Jak stwierdził Czarnek w Polskim Radiu, powrót dzieci do szkół był konieczny.

– „Cieszymy się z powrotu. W tych najmłodszych rocznikach pobyt w szkole jest na wagę złota” – podkreślił.

Minister edukacji był pytany również o szczepienia uczniów. Coraz częściej słyszy się bowiem głosy o tym, że szczepieniami przeciw COVID-19 będą mogli być objęci również najmłodsi. Kwestię tę na antenie TVN24 poruszył też główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Zapytany o to, czy w wakacje będzie można uruchomić szczepienia dla dzieci powyżej 12 roku życia, stwierdził, że „jak najbardziej”. Podkreślił jednak, że muszą być znane wyniki badań klinicznych dotyczące tej grupy, które wskażą, czy jest to bezpieczne.

– „Informacje prof. Horbana były optymistyczne. Badania nad szczepieniami dla dzieci i młodzieży są daleko posunięte. Wnioski z tych badań są bardzo dobre. Zdaniem prof. Horbana wakacje będą tym terminem, kiedy dzieci i młodzież będą się szczepić, wszystko idzie w takim kierunku” – mówił w “Sygnałach Dnia” Czarnek.

Minister edukacji zapytany o to, czy możliwe jest, aby tylko zaszczepieni uczniowie wrócili do szkół we wrześniu, odpowiedział, że to „nie są zadania ministra edukacji, tylko służb sanitarnych”.

– „Wydaje mi się, że nie będzie takiego obowiązku – tak jak w przypadku osób dorosłych. Ale to są tylko rzeczy, które mi się wydają, te decyzje nie zapadają w ministerstwie edukacji” – podsumował szef resortu.

25-letni Adam zmarł na COVID-19. Niedługo później odeszła też jego mama…

Źródło: Polskie Radio, PAP

Wybrany pakiet day spa
Wybrany pakiet day spa
139,99 zł
Oferta zakończona!
Walentynki: masaż całego ciała, luksusowy zabieg na twarz i więcej: pakiet day spa od 139,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz