Home Kategorie Poruszające Makabryczny wypadek. Zawalił się wiadukt kolejowy. Zginęły 23 osoby, 65 jest rannych [WIDEO]

Makabryczny wypadek. Zawalił się wiadukt kolejowy. Zginęły 23 osoby, 65 jest rannych [WIDEO]

Makabryczny wypadek. Zawalił się wiadukt kolejowy. Zginęły 23 osoby, 65 jest rannych [WIDEO]

W Meksyku zawalił się wiadukt kolejowy. Jak informują lokalne władze, zginęło co najmniej 23 osoby, a 65 jest rannych. W sieci opublikowano nagrania z katastrofy.

Do zdarzenia doszło około 22:20 (ok. 5:20 we wtorek czasu polskiego), pomiędzy stacjami Olivos i Tezonco w południowej części stolicy. Burmistrz Claudia Sheinbaum poinformowała początkowo, że w wypadku życie straciło 15 osób. Dodała też, że pod gruzami utknął samochód, a ratownicy szukają ocalałych.

Jak podaje agencja EFE wiadukt został zbudowany podczas kadencji obecnego szefa MSZ Marcelo Ebrarda jako burmistrza. Jak informuje Associated Press, budowie linii 12 metra towarzyszyły „skargi i oskarżenia o nieprawidłowości”.

Na nagraniach wyemitowanych przez meksykańskie media widać, że 20-metrowy wiadukt zawalił się na jezdnię podczas przejazdu pociągu metra linii 12. Na zdjęciach widać, że część wagonów spadła na autobus i co najmniej dwa samochody.

To nie pierwszy w tym roku śmiertelny wypadek w meksykańskim metrze. 9 stycznia wybuchł pożar na bocznicy w centrum miasta. Zginęła wtedy jedna osoba, a 30 zatruło się dymem.

Organizacje obywatelskie krytykowały wcześniej zły stan infrastruktury i utrzymania metra. Metro w mieście Meksyk jest jednym z najczęściej używanych na świecie. Codziennie korzysta z niego około 6 mln osób.

Drastyczne nagranie z Drawska Pomorskiego. Pacjent zwija się z bólu. Lekarz z telefonem, pielęgniarka wyszła.

Źródło: PAP, Twitter

eKurs: Pośrednik w obrocie nieruchomościami
eKurs: Pośrednik w obrocie nieruchomościami
49,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Pośrednik w obrocie nieruchomościami z zaświadczeniem MEN za 49 zł z Online Edukacją

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz