Home Kategorie Życie Potężne kolejki. Ludzie czekali na szczepionkę po 7-8 godzin. „100 kilometrów jechałem”.

Potężne kolejki. Ludzie czekali na szczepionkę po 7-8 godzin. „100 kilometrów jechałem”.

Potężne kolejki. Ludzie czekali na szczepionkę po 7-8 godzin. „100 kilometrów jechałem”.

Pogoda nie przeszkodziła Warszawiakom wziąć udział w akcji „Zaszczep się w majówkę”. Chętni 3 maja przybyli do mobilnego punktu szczepień na placu Bankowym i kilka godzin czekali, aby zaszczepić się.

Mobilny punkt szczepień w Warszawie wystartował, tak jak w innych miejscach w Polsce, 1 maja w ramach akcji „Zaszczep się w majówkę”. Od tego czasu na placu Bankowym ustawiają się tłumy – nie tylko w dzień.

W nocy z 2 na 3 maja po raz kolejny ustawiła się ogromna kolejka chętnych do zaszczepienia. Pierwsi ludzie byli na miejscu już o 1 w nocy. Pod ratuszem pojawili się też ludzie spoza Warszawy.

– „Myślę, że warto odstać te 7 godzin, bo potrzebny mi jest święty spokój. Chciałabym wyjechać na wakacje” – mówiła reporterowi Radia ZET jedna z czekających. Jak podkreślała, zachęcająca jest jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson. – „Nie trzeba się martwić, że trzeba jeszcze czekać” – dodała.

– „100 kilometrów jechałem, żeby się zaszczepić dzisiaj. Jestem kierowcą zawodowym i ta jedna dawka wyjaśnia wszystko. Mam potem spokój za granicą” – mówił inny chętny do szczepienia na placu Bankowym.

Czekającym w deszczu ludziom na pomoc pośpieszył stołeczny ratusz. Na placu Bankowym pojawiły się autobusy miejskie, które służyły jako poczekalnie.

– „Pogody nie zmienimy, ale dla czekających na szczepienie na pl. Bankowym podstawiliśmy trzy wyjątkowe poczekalnie. Jeden z autobusów jest przeznaczony dla osób po szczepieniu” – informował na początku akcji prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Dla chętnych przygotowano też stoiska z ciepłą herbatą. Czekającym w kolejce, aby akcja szła szybciej, rozdawano formularze do wypełnienia przed szczepieniem. Przed wejściem na zabieg żołnierze WOT mierzyli pacjentom temperaturę.

Powrót do szkół od września wyłącznie dla zaszczepionych uczniów? Minister komentuje.

Źródło: PAP, Twitter, Radio ZET

Masaż klasyczny, ajurwedyjski
Masaż klasyczny, ajurwedyjski
59,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż relaksacyjny, klasyczny, ajurwedyjski, bańką chińską i więcej od 49 zł w Beauty Body Clinic® w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz