Home Kategorie News Indyjska mutacja koronawirusa atakuje w Polsce. Potwierdzono nowe ogniska.

Indyjska mutacja koronawirusa atakuje w Polsce. Potwierdzono nowe ogniska.

Indyjska mutacja koronawirusa atakuje w Polsce. Potwierdzono nowe ogniska.

W Polsce pojawiły się kolejne dwa ogniska związane z indyjskim wariantem koronawirusa. Jedno w okolicach Warszawy, a drugie w Katowicach.

Indyjską mutację koronawirusa potwierdzono w kraju w dwóch ogniskach. Taką informacje przekazał na konferencji Adam Niedzielski.

– „Mamy przebadane 14 próbek w okolicach Warszawy i Katowicach; stwierdziliśmy już 16 przypadków” – powiedział minister zdrowia. To kolejne przypadki po wykryciu tego wariantu u dyplomaty ewakuowanego z Indii.

Więcej szczegółów nowych przypadków indyjskiej odmiany wirusa podał szef GIS Krzysztof Saczka.

– „Do Inspekcji Sanitarnej wpłynęła informacja, że w Domu Sióstr Misjonarek w Katowicach pojawiło się 10 osób ze schorzeniami dotyczącymi układu oddechowego. Inspekcja Sanitarna podjęła wywiad oraz wstępne badanie kilku osób. Potwierdziło ono, że są dodatnie” – mówił.

Dodał, że wywiad epidemiologiczny potwierdza, iż część sióstr z tego zgromadzenia było obecnych na rekolekcjach w Zambrowie. Była na nich siostra zakonna z Indii. Szef GIS podkreślił, że zbadano ognisko w Katowicach i Zambrowie.

– „Okazało się później, że ognisko dotyczyło też domu sióstr misjonarek w Warszawie. Podjęliśmy decyzję o przebadaniu wszystkich osób z tych ognisk” – oświadczył Saczka. Zaznaczył, że ogniska zostały w pełni objęte nadzorem inspekcji sanitarnej.

Pierwszy przypadek indyjskiej mutacji koronawirusa wykryto u polskiego dyplomaty, który tydzień temu został ewakuowany z Indii.

Indyjska mutacja koronawirusa jest już w Polsce? Sanepid podejrzewa zakonnice.

Kurs online: Opiekun w żłobku
Kurs online: Opiekun w żłobku
79,00 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Opiekun w żłobku z elementami animatora czasu wolnego z zaświadczeniem MEN za 79 zł z Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz