Home Kategorie Poruszające Zastrzelenie niedźwiedzicy z małym misiem w Tatrach wywołało oburzenie. Sprawę komentuje TPN.

Zastrzelenie niedźwiedzicy z małym misiem w Tatrach wywołało oburzenie. Sprawę komentuje TPN.

Ta interwencja oburzyła internautów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. W nocy z niedzieli na poniedziałek słowaccy przyrodnicy zastrzelili dwa niedźwiedzie (matkę z młodym), które podchodziły pod popularny hotel górski w Dolinie Wielickiej.

Po tym w sieci zaroiło się od negatywnych komentarzy.

– „Czy to właśnie zrobią przyrodnicy? A potem co robią kłusownicy? Jeśli zabicie niedźwiedzicy z dzieckiem jest ich zadaniem, to wszystko jest postawione na głowie” – czytamy w komentarzach.

– „Trudno mi komentować, czy dobrze oceniono sytuację na Słowacji, bo mnie tam nie było. Uczulam jednak oburzonych, że na to nie ma recepty. Każda interwencja jest inna, wymaga innych działań. Takie osoby – przyrodnicy zarówno na Słowacji, jak i w Polsce – zajmują się tym od lat, nie są laikami w tym, co robią” – mówi Filip Zięba z Działu Ochrony Przyrody TPN.

Zięba dodaje też, że jeśli po polskiej stronie Tatr jakiś niedźwiedź zagrażałby życiu lub zdrowiu ludzie, wtedy brane pod uwagę są różne warianty.

– „W Polsce na szczęście do tej pory taka sytuacja, jak ta na Słowacji się nie zdarzyła. Główny nacisk kładziemy na profilaktykę, ale nie jest wykluczone, że kiedyś się zdarzy” – dodaje Filip Zięba.

– „To przykra sprawa. Bardzo często to jednak zależy od ludzi. Mieszkańcy i turyści są winni, bo dokarmiają zwierzęta, zostawiają porozrzucane odpadki, czy otwarte śmietniki. To zachęca niedźwiedzie do podchodzenia pod zabudowy. To proces, który trwa miesiącami. Wówczas taki niedźwiedź podchodzi coraz bliżej i bliżej, oswaja się, aż w końcu może dojść do takiej sytuacji, że jest już za późno. To opowieść i nauka dla wszystkich, dla Polaków i Słowaków, żeby się ocknęli” – apeluje Filip Zięba z Działu Ochrony Przyrody TPN.

19-letnia piosenkarka pobiła rekord wszech czasów. Jej wyuzdane zdjęcia podbijają internet!

Źródło: Fakt

Oczyszczania wodorowe twarzy
Oczyszczania wodorowe twarzy
99,99 zł
400,00 zł
Oferta zakończona!
Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy AquaSure H2 od 89,99 zł i więcej opcji w MEDICAL PREMIUM – 4 miasta

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz