Home Kategorie Życie 17-letnia dziewczyna została wyrzucona z liceum. Powód? Miała czelność bronić swoich praw!
8.00K

17-letnia dziewczyna została wyrzucona z liceum. Powód? Miała czelność bronić swoich praw!

17-letnia dziewczyna została wyrzucona z liceum. Powód? Miała czelność bronić swoich praw!

Uczennica drugiej klasy niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku została relegowana ze szkoły. Uczennica broniła swoich praw.

Uczennica została wezwana do szkoły wraz ze swoją mamą 27 kwietnia. Na spotkaniu z dyrektorką placówki Honoratą Kozłowską i jej zastępcą ks. Krzysztofem Kamińskim, Julitę poinformowano, że została wyrzucona z liceum. Decyzja ta nie była w żaden sposób konsultowana z radą szkoły czy z samorządem uczniowskim.

Dzień wcześniej 17-latka była przesłuchiwana przez policję, która postawiła jej zarzut organizowania nielegalnych demonstracji przeciw wprowadzeniu w Polsce niemal całkowitego zakazu aborcji. Podobno podczas tej demonstracji, złamane zostały zasady epidemiologiczne.

Dyrektorka szkoły w rozmowie z “Wyborczą” potwierdziła, że wyrzucenie uczennicy ma związek z jej uczestnictwem w marcowych demonstracjach w obronie praw kobiet.

– “Nasza szkoła jest szkołą katolicką nie tylko z nazwy, ale i w swojej istocie. Jeśli któryś z uczniów przekracza granice uznawane powszechne za nieprzekraczalne, musi się liczyć z tym, że może zostać relegowany” – powiedziała Honorata Kozłowska.

Reprezentująca uczennicę adwokatka Anna Jaczun skierowała do szkoły wezwanie do wyjaśnień w tej sprawie i poprosiła o interwencję między innymi kuratorium oświaty.

– “Usunięcie ze szkoły nastąpiło z powodu poglądów reprezentowanych przez uczennicę, co stoi w sprzeczności z Konstytucją RP, Konwencją o Prawach Dziecka, Konwencją o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, Karą Praw Podstawowych UE, gwarantujących wolność poglądów i ich wyrażania” – zaznacza mec. Jaczun w rozmowie z “Wyborczą”.

„Spoczywaj w pokoju… wciąż nie mogę w to uwierzyć”. Łamiący serce wpis po śmierci 22-latka…

Źródło: onet

Arbuzowe lub czekoladowe day spa
Arbuzowe lub czekoladowe day spa
89,99 zł
Oferta zakończona!
Walentynki: arbuzowy pakiet day spa za 89,99 zł i więcej w gabinecie Alice's Institute Kosmetologia w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz