Home Kategorie Ludzie Michał Wiśniewski broni Kościoła Katolickiego. „Ma też przyjazną twarz”.

Michał Wiśniewski broni Kościoła Katolickiego. „Ma też przyjazną twarz”.

Michał Wiśniewski broni Kościoła Katolickiego. „Ma też przyjazną twarz”.

Michał Wiśniewski to artysta szeroko znany w polskim show-biznesie. Wokalista i lider Ich Troje to też osoba o nietypowym podejściu do życia, bezkompromisowa i wprost mówiąca, co myśli.

Wiśniewski nie ukrywa, że nie jest katolikiem, a jego młodsze dzieci nie były ochrzczone. Tym bardziej zaskakujący może zdawać się jego najnowszy apel.

Michał Wiśniewski podzielił się w sieci zaskakującymi przemyśleniami w kwestii wiary. Artysta, który jako nastolatek przeszedł na protestantyzm, nie ochrzcił swoich młodszych dzieci i podkreśla niejednokrotnie, że nie uznaje nakazów narzucanych przez Kościół, postanowił wziąć go w obronę. Jak zauważył, jest on w ostatnich czasach ofiarą ogromnego hejtu. Wiśniewski zauważa, że zbyt często ludzie zapominają o tym, że Kościół ma też przyjazną twarz.

W długim wpisie Wiśniewski przypomniał spotkanie, jakie wiele lat temu odbył z zaprzyjaźnionym księdzem Arkiem Nowakiem. Artysta podkreślił, że zbyt często zapominamy, iż Kościół składa się też z wartościowych ludzi, którzy poświęcają się Bogu, ale i innym ludziom. Jak zauważa lider Ich Troje, takie spotkania mogą przynieść wiele dobrego, tak jak jemu niegdyś ulgę przyniosła spowiedź, której bardzo się obawiał.

– “O sporcie, religii i polityce nie powinno się dyskutować, bo jak wiadomo, różnimy się w poglądach, a to dzieli ludzi. Ale trochę mnie dusi” – zaczął wpis Wiśniewski.

– “Znalazłem zdjęcia z księdzem Arkiem Nowakiem i pomyślałem, że przy całym hejcie na Kościół zapominamy, że on składa się z ludzi, bardzo często tak wartościowych jak on, którzy mimo poświęcenia Jezusowi znajdują czas dla zwykłych ludzi. Pokazują, że kościół katolicki ma też przyjazną twarz i potrafi zbliżać nie dzielić. Nie zapomnę spowiedzi w Kirunie, której bardzo się bałem, bo jako protestant spowiadam się tylko przed Bogiem, ale ta rozmowa/spowiedź przyniosła mi ulgę” – zaakcentował.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od ludzi, którzy popierają słowa Wiśniewskiego i dziękują mu za wpis.

– “Takie czasy, że dużo polityki w kościele i dużo złego wychodzi, ale tak jak mówisz, nie można wszystkich wsadzać do jednego worka. Są ludzie o dobrych sercach i powołaniu. Jesteśmy nauczeni wiary i dobrze nam z Bogiem i chyba żaden człowiek tego nie zmieni” – pisze jedna z internautek.

Maciej Kot został ojcem. Poznaliśmy imię pierwszego syna skoczka.

Fotokalendarz: różne formaty
Fotokalendarz: różne formaty
23,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotokalendarz A3, A4 lub XL od 23,90 zł w Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz