Home Kategorie News Wybuch bomby w pobliżu szkoły. Co najmniej 25 ofiar [ZDJĘCIA]

Wybuch bomby w pobliżu szkoły. Co najmniej 25 ofiar [ZDJĘCIA]

Wybuch bomby w pobliżu szkoły. Co najmniej 25 ofiar [ZDJĘCIA]

Do wybuchu bomby doszło w Kabulu w Afganistanie. Jak podaje lokalne MSW, zginęło co najmniej 25 osób, a ponad 50 zostało rannych.

Wybuch bomby w pobliżu szkoły w stolicy Afganistanu. Bomba wybuchła w dzielnicy zamieszkałej głównie przez szyitów – Daszti Barczi, a większość ofiar to uczniowie. Kierowane na miejsce karetki były atakowane przez wściekły tłum.

Rzecznik afgańskiego MSW oraz rzecznik ministerstwa zdrowia przekazali, że liczba ofiar może wzrosnąć. Reuters informuje o co najmniej 40 zabitych, powołując się na anonimowe źródło w afgańskich służbach bezpieczeństwa. Dziennikarze Associated Press opisują, że w salach pobliskiego szpitala widzieli co najmniej 20 ciał ofiar, a personel pomagał dziesiątkom rannych.

Według Reutersa doszło do kilku wybuchów, wymierzonych w przeznaczoną zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców szkołę średnią. Wśród rannych są głównie uczennice. Afgańskie MSW nie podało szczegółów ataku.

Jak na razie żadna grupa nie przyznała się do podłożenia bomby. Rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid potępił wymierzony w cywilów atak, dodając, że za tak “haniebną zbrodnią” może stać tylko Państwo Islamskie (IS).

Piotr Żyła zaśpiewał hit grupy Queen. Słuchacie na własną odpowiedzialność.

Źródło: PAP, Reuters, AP

Kraków: pokój double ze śniadaniami lub HB
Kraków: pokój double ze śniadaniami lub HB
199,00 zł
377,00 zł
189 dni
do końca oferty!
Kraków: pokój double dla 2 osób lub rodziny ze śniadaniami albo wyżywieniem HB w Q Hotelu Kraków

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz