Home Kategorie Poruszające Druhna Basia miała niedługo urodzić. „Nie żegnamy Was – Ciebie i Twojego synka, mówimy do zobaczenia”.

Druhna Basia miała niedługo urodzić. „Nie żegnamy Was – Ciebie i Twojego synka, mówimy do zobaczenia”.

Do remizy małą Basię przyprowadził ojciec Henryk. Był strażakiem, a córka poszła w jego ślady. Już niedługo Basia znów weszłaby w buty ojca, przyprowadzając do remizy swojego synka.

Michaś dziewiąty miesiąc rozwijał się w łonie matki i wszyscy z niecierpliwością czekali na jego narodziny i dzień, w którym jego mała głowa zatonie w ogromnym strażackim hełmie. Teraz ten hełm położono na trumnie, w której spoczął razem z matką.

26-letnia Basia ratowała cudze życie, dlatego tak ciężko pogodzić się z jej odejściem. Nie tylko przedwczesnym, ale i wyjątkowo tragicznym, gdyż dzielnej kobiecie nie było nawet dane powitać na świecie swojego synka.

2 maja w Niemysłowicach, na drodze krajowej nr 41 z Prudnika do Nysy zderzyły się dwa samochody osobowe. Z niewyjaśnionych przyczyny citroen zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym volvo, którym kierował 53-letni mężczyzna. 26-letni kierowca citroena nie jechał jednak sam. Obok niego była Basia w 9. miesiącu ciąży. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali ranni, a już niedługo ze szpitala nadeszły tragiczne wieści. Lekarzom nie udało się wygrać walki o życie kobiety i jej nienarodzonego dziecka.

Tydzień po tragedii, 8 maja w Michałowicach pochowano druhnę Basię. W jej pogrzebie udział wzięło wielu strażaków, którzy wciąż nie mogą pogodzić się ze stratą koleżanki.

– „Byłaś z nami od zawsze, wszyscy pamiętamy, jak zapatrzona w mundur i hełm taty Henia, prowadzona za rączkę przychodziłaś do remizy. Zafascynowana strażackim życiem już wtedy wybrałaś drogę dla swojego odważnego serca. Kochałaś nie tylko ludzi, kochałaś psiaki, z którymi brałaś udział w poszukiwaniu ludzi. Basiu, serca bolą podwójnie, bo miałaś żyć i być. (…) Nie żegnamy Was – Ciebie i Twojego synka, mówimy do zobaczenia” – w ten sposób druhnę Basię żegnała koleżanka ze straży pożarnej, której słowa przytacza portal osp.pl.

Na trumnie Basi położono jej hełm strażacki. Ten sam, który już niedługo z pewnością stałby się obiektem uwielbienia jej małego synka Michała. Z pewnością niejeden druh wyobrażał już sobie uśmiechniętego malca tonącego w za dużym hełmie, marzącego, aby tak jak jego mama i dziadek, ratować ludzi. Okrutny los sprawił jednak, że ich wyobrażenia o strażaku Michasiu już nigdy się nie ziszczą.

W piątek rano Karolina Szostak zastała pod studiem Polsatu karetkę i policję. „Chwilę potem dowiedziałam się najgorszego”.

Źródło: osp.pl

Zestaw Fish & Chips
Zestaw Fish & Chips
44,80 zł
56,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Zestaw Fish & Chips z dorszem w tempurze dla 2 osób za 44,80 zł i więcej opcji w Może Ryba – Fish & Chips w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz