Home Kategorie Poruszające Wykorzystywali i upokarzali pracowników w Anglii. Koszmar ludzi szukających lepszego życia.

Wykorzystywali i upokarzali pracowników w Anglii. Koszmar ludzi szukających lepszego życia.

Musieli pracować co najmniej 12 godzin dziennie przez 6 dni w tygodniu. Dostawali za to… 100 zł. Tygodniowo. Spali po 15 osób w jednym pokoju. Nie mogli opuszczać domu, w którym ich trzymano.

Tak wykorzystywał ludzi słowacki gang, który ściągał do Anglii bezdomnych i bezrobotnych z Europy Wschodniej. Obiecywali im „złote góry”.

Przestępcza grupa składała się z członków jednej rodziny, a kierowała nimi Zdenka Ferencova (68 l.). Bezwzględni przestępcy przez 10 lat zniewolili około 50 – 60 osób. Policja dotarła jedynie do 22 ofiar. Tylko na nich gangsterzy zarobili co najmniej 700 tys. funtów z prowizji od nieuczciwych restauratorów.

Rodzinny gang aresztowano już w 2019 roku, ale dopiero teraz Ferencova i jej krewniacy usłyszeli wyroku. Kobieta najbliższe cztery lata spędzi w więzieniu. Pozostali członkowie gangu również otrzymali kary kilku lat odsiadki za handel ludźmi i wymuszenia.

– „Zebraliśmy zeznania od 22 ofiar, większość z nich to mężczyźni. Obiecano im lepsze życie, ale rzeczywistość okazała się inna” – mówi portalowi birminghamdaily.co.uk Lisa Jackson, inspektor policji z Birmingham.

– „Wielu z nich musiało spać na zmiany w jednym łóżku, a niektórzy tylko na podłodze. Musieli pracować wiele godziny i otrzymywali bardzo niskie wynagrodzenie.”

– „Uważamy, że było ponad 60 ofiar, które cierpiały z powodu wykorzystywania, ale nie udało nam się ich odnaleźć” – przyznała pani inspektor.

Cytowana przez portal jedna z ofiar powiedziała:

– „Mieliśmy jeden dzień wolny w tygodniu i nawet wtedy musieliśmy pracować w domu, w którym przebywaliśmy. Za tydzień pracy dostawaliśmy 20 funtów, a niektórzy nie dostawali nawet tyle. Wstawałem o 5 rano, o 6 byłem już w restauracji. Restaurację zamykano o 22.00, ale my musieliśmy zostać, żeby pozmywać i posprzątać. Potem wracaliśmy do domu, kładliśmy się spać i to samo działo się następnego dnia. To było bardzo ciężkie życie.”

Naga 40-latka wypadła z okna kamienicy. „Miała zasłoniętą twarz”.

 

Elastyczna aplikacja do odchudzania - Vitalia Holia
 Elastyczna aplikacja do odchudzania - Vitalia Holia
49,99 zł
8 dni
do końca oferty!
Elastyczna aplikacja do odchudzania: miesięczny abonament za 49,99 zł i więcej w Vitalia Holia (do -33%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz