Home Kategorie Życie Szykujcie się na represyjne zmiany w kodeksie pracy. Nowelizacja prawa pracy, pozwoli na “wyrywkowe kontrole trzeźwości”.

Szykujcie się na represyjne zmiany w kodeksie pracy. Nowelizacja prawa pracy, pozwoli na “wyrywkowe kontrole trzeźwości”.

Szykujcie się na represyjne zmiany w kodeksie pracy. Nowelizacja prawa pracy, pozwoli na “wyrywkowe kontrole trzeźwości”.

Trwają prace nad nowelizacją kontroli pracy. Resort rozwoju chce wprowadzić m.in. wyrywkowe kontrole trzeźwości w pracy. Mają też zostać uregulowane kwestie, związane z pracą zdalną.

Według obowiązujących przepisów, jeśli pracodawca ma podejrzenia, że pracownik jest nietrzeźwy, może wezwać policję. Sam badanie może przeprowadzić tylko, jeśli występuje “uzasadniony interes administratora”, co oznacza, że będzie potrzebował dodatkowych dowodów.

Ponadto, jak zapewne wiecie, pracodawca nie może nie dopuścić pracownika do wykonywania czynności służbowych, nawet jeśli podejrzewa, że pił wcześniej alkohol.

Po nowelizacji pracodawca będzie miał obowiązek niedopuszczenia pracownika do pracy ze względu na uzasadnione podejrzenie, że jest nietrzeźwy albo brał narkotyki. Innymi słowy, nowelizacja ustawy, da pracodawcy więcej możliwości w zakresie kontroli trzeźwości pracownika.

Pracownik nie będzie mógł zostać dopuszczony do pracy, również w przypadku, gdy obecność alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu wykaże kontrola prewencyjna, do której pracodawca będzie miał prawo. Mało tego, pracodawca będzie miał pełne prawo kontrolować pracownika również w domu. Chodzi tutaj mianowicie, o pracowników zdalnych. Jak mają zamiar to zrobić? Na ten moment, ciężko powiedzieć.

Druhna Basia miała niedługo urodzić. „Nie żegnamy Was – Ciebie i Twojego synka, mówimy do zobaczenia”.

Źródło: money

Fizjoterapia: masaż z konsultacją
Fizjoterapia: masaż z konsultacją
79,99 zł
150,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż ciała z konsultacją i więcej od 79,99 zł w Fizjoterapia Andrzej Pastwa w Bydgoszczy (-47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz