Home Kategorie News Mateusz Morawiecki podjął bardzo ważną decyzję. Miliony Polaków będzie zachwyconych.
21.19K

Mateusz Morawiecki podjął bardzo ważną decyzję. Miliony Polaków będzie zachwyconych.

Mateusz Morawiecki podjął bardzo ważną decyzję. Miliony Polaków będzie zachwyconych.

Rząd na czele z Mateuszem Morawieckim podjął bardzo ważną decyzję. Postanowili wykupić dom pod Paryżem, w którym mieszkała Maria Skłodowska-Curie.

Maria Skłodowska-Curie to jedna z najwybitniejszych Polek w historii. Słynną chemiczkę kojarzą ludzie na całym świecie. Rząd doszedł więc do wniosku, że należy wykupić dom w którym mieszkała, gdyż to ważna część polskiej historii.

Kilka dni temu do mediów trafiła informacja, że dom, w którym przed laty mieszkała słynna chemiczka wraz ze swoim mężem został wystawiony na sprzedaż. Mateusz Morawiecki bez wahania podjął decyzję o zakupie.

– “Zleciłem działania zmierzające do zakupu domu Marii Skłodowskiej-Curie pod Paryżem” – napisał Morawiecki, twierdząc, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest w stałym kontakcie z ambasadą Polski we Francji. Powiadomienie to, znalazło się również na twitterze.

W komentarzach pojawiło się wiele pozytywnych opinii, którymi Polacy zgadzali się z decyzją rządu. Komentowali nie tylko internauci, ale również politycy i inni ludzie.

Jeśli mowa o sprzedaży, to warto napomnieć, jaka jest cena wystawionego na sprzedaż towaru. To ocenił “Business Insider”.  Posiadłość Skłodowskiej-Curie znajduje się w Saint Remy-les-Chevreuse i mierzy 120 m kw.

Podparyski departament Yvelines wystawił go na sprzedaż za kwotę 790 tys. euro, co w przeliczeniu na polską walutę daje 3,5 miliona złotych. Sam dom wymaga generalnego remontu, który też będzie swoje kosztował.

Maria Skłodowska-Curie przebywała w posiadłości w latach 1904-1906, aby móc zaczerpnąć świeżego powietrza. Był to jej francuski dom, gdzie spędziła sporo czasu swojego życia. Był dla niej ważny.

Koronawirus raport 11.05.2021. Minimalny wzrost zakażeń i dużo większa liczba zgonów.

Źródło: twitter

eKurs: Terapia poznawczo-behawioralna
eKurs: Terapia poznawczo-behawioralna
59,00 zł
230,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Terapia poznawczo-behawioralna z zaświadczeniem MEN i dyplomem za 59 zł z Centrum Rozwoju Personalnego 

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz