Home Kategorie Życie Gdy Natalka otworzyła koperty z Komunii, wpadła w szał. “Czułam, że coś jest nie tak”.
44.31K

Gdy Natalka otworzyła koperty z Komunii, wpadła w szał. “Czułam, że coś jest nie tak”.

Gdy Natalka otworzyła koperty z Komunii, wpadła w szał. “Czułam, że coś jest nie tak”.

Po obiedzie komunijnym córka otworzyła koperty. Gdy zobaczyła, co goście umieścili w środku, nie mogła ukryć żalu, na oczach wszystkich gości wpadła w histerię.

Sezon komunijny jest już w pełni. Pomimo epidemii koronawirusa, rodzice robią co mogą, aby niezależnie od utrudnień zorganizować dla swoich dzieci wyjątkowe przyjęcia. Można jednak zauważyć, że w obecnych czasach, oczekiwani dzieci są coraz większe. Nie zawsze, rodzina jest w stanie im sprostać.

Wiele osób zaproszonych na komunię nie wie, ile pieniędzy należy umieścić w kopercie, aby zadowolić zarówno rodziców, jak i dziecko. Dlatego raz na jakiś czas, słyszymy o awanturach.

Przekonała się o tym 37-letnia Bożena, która w ubiegłą niedzielę organizowała uroczystość komunijną dla swojej córki, Natalii. Pani Bożena bardzo dokładnie opisała incydent, który miał miejsce, to co powiedziała budzi szok.

– “Przez wiele miesięcy przygotowywałam przyjęcie dla Natusi. Zamówiłam tort za 500 zł z masami o czterech różnych smakach, sukienka córki była szyta na miarę, a dom udekorowali specjaliści od designu wnętrz. Chciałam, aby w dniu Pierwszej Komunii Świętej moja iskierka mogła poczuć się jak prawdziwa księżniczka. Niestety wszystkie wysiłki poszły na marne” – stwierdziła.

Pani Bożena ogromnie się cieszyła, widząc jak jej jedyne dziecko przyjmuje sakrament I Komunii Świętej. Impreza ta wywołała poruszenie u wszystkich gości i trudno się dziwić, to naprawdę piękne święto.

“Łzy same ciekły mi po twarzy, gdy widziałam jak Natalka z powagą i szacunkiem traktuje tę niezwykłą uroczystość. Widziałam, że pomimo swojego młodego wieku, doskonale rozumie rangę tego, co się dzieje wokół niej. Uważałam, że nasi krewni powinni również docenić czystość serca i dojrzałość mojej córki i w odpowiedni sposób to wyrazić. Byłam pewna, że po ceremonii Natalka otrzyma od nich wszystko na co zasługuje, czyli drogie prezenty i pieniądze” – stwierdziła jej mama.

Po zakończeniu uroczystości, rodzina czekała na Natalię przy wyjściu z kościoła, aby wręczyć jej podarki oraz koperty. Rodzice dziewczynki pomagali jej w odbieraniu prezentów od krewnych. Było tego naprawdę dużo, więc dziewczynka miała prawo być zadowolona z obrotu sprawy.

– “Wszystko przebiegało tak, jak to zaplanowałam. Moi rodzice oraz rodzeństwo chwalili córkę i zachwycali się jej manierami. Pękałam z dumy słuchając o tym, jak jest mądra i zdolna. Każda matka uwielbia pochwały pod adresem swojego dziecka” – sielanka jednak zakończyła się, gdy dziewczynka sięgnęła po koperty.

– “Już w momencie, gdy Natalka otworzyła pierwszą kopertę, zobaczyłam na jej twarzy grymas niezadowolenia. Czułam, że coś jest nie tak, ale żywiłam nadzieję, że może pozostałe koperty poprawią jej humor” – dodaje mama.

Tak się jednak nie stało. Dziewczynka z coraz większą złością otwierała kolejne koperty, a goście z przerażeniem patrzyli, jak dziecko stopniowo czerwienieje na twarzy. Niektóre koperty były puste, a w innych z kolei były bony do sklepu dla dzieci na 100 złotych.

– “Widziałam, że Natalia jest wściekła, ale nie sądziłam, że przy całej rodzinie da upust swojej złości” – dodaje mama.

– “Natalka była załamana tym, jak potraktowały ją najbliższe osoby. Rozumiem jej żal, ponieważ rodzina powinna potrafić docenić pracę, którą wykonała. Oczywiście, że Komunia jest przeżyciem duchowym, ale każdy z nas potrzebuje czasem otrzymać jakiś namacalny dowód uznania. Tym razem tego zabrakło” – mówi. Twierdzi też, że przez zachowanie córki, bliscy mogli wyrobić sobie o niej złe zdanie, ale czy można się dziwić, że dziewczynka była załamana?

– “Rodzina zobaczyła wypaczoną rzeczywistość. Na co dzień Natalka to spokojne i ułożone dziecko. To ich skąpstwo sprawiło, że wpadła w szał. Nigdy by do tego nie doszło, gdyby choć trochę postarali się spełnić jej marzenia. Gdyby choć trochę interesowali się jej życiem, to wiedzieliby, że nie znosi tanich zabawek, a czytanie książek to coś, co omija szerokim łukiem” – zakończyła swoją myśl mama Natalii.

Eksperci z Norwegii wydali jednoznaczne oświadczenie. Odradzają wykorzystywanie szczepionek AstraZeneka i Johnson and Johnson.

Źródło: expressilustrowany

 

 

13-etapowa pielęgnacja twarzy i więcej
13-etapowa pielęgnacja twarzy i więcej
55,99 zł
69,99 zł
90 dni
do końca oferty!
13-etapowa pielęgnacja twarzy i więcej od 69,99 zł w Medical & Beauty Institute – wiele lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
91
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
28

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz