Home Kategorie Ludzie Tragiczny wypadek samochodowy. Nie żyje wybitny polski onkolog.

Tragiczny wypadek samochodowy. Nie żyje wybitny polski onkolog.

Tragiczny wypadek samochodowy. Nie żyje wybitny polski onkolog.

We wtorek na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach doszło do śmiertelnego wypadku. Zginął w nim prof. Leszek Miszczyk, znany onkolog przez lata związany z Centrum Onkologii w Gliwicach.

We wtorek rano w ciągu kilku minut na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach doszło do dwóch wypadków. W wyniku jednego z nich śmierć poniósł motocyklista, który doznał ciężkich obrażeń w zderzeniu z samochodem.

Po południu rzeczniczka gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie potwierdziła, że na motocyklu jechał prof. Leszek Miszczyk.

Miszczyk był nie tylko świetnym specjalistą, ale i bardzo cenionym oraz lubianym przez pacjentów lekarzem. Przez lata był w gliwickim ośrodku kierownikiem Zakładu Radioterapii – największej i najnowocześniejszej tego typu jednostki w Polsce i jednej z największych w Europie.

W 2009 roku w Zakładzie Radioterapii kierowanym przez prof. Miszczyka rozpoczęto stosowanie w radioterapii raka stercza znaczników z czystego złota najwyższej próby, wszczepianych pacjentom przed rozpoczęciem naświetlań. Znaczniki pozwalają zwiększyć precyzję naświetlań, a tym samym ograniczyć ostre i późne odczyny popromienne. Dzięki ich zastosowaniu zmniejszyła się liczba powikłań. Była to pierwsza placówka w Polsce, która rozpoczęła stosowanie tej metody.

Syn Krzysztofa Krawczyka nie mógł już dłużej milczeć. „Uniemożliwiono mi dojście do trumny taty!”

Źródło: PAP, Radio ZET

Szczupłe ciało
Szczupłe ciało
129,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Liposukcja kawitacyjna: 3 zabiegi za 129,99 zł i więcej opcji w Body Secret & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz