Home Kategorie Film Fatum wisi nad „Światem według Kiepskich”. Nie żyje kolejny aktor z serialu.

Fatum wisi nad „Światem według Kiepskich”. Nie żyje kolejny aktor z serialu.

Fatum wisi nad „Światem według Kiepskich”. Nie żyje kolejny aktor z serialu.

Nie żyje Ferdynand Matysik. Aktor telewizyjny, filmowy i teatralny, którego możemy kojarzyć z takich seriali, jak „Świat według Kiepskich” czy „Stawka większa niż życie”. Miał 90 lat.

Matysik przez lata związany był z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Grał też w wielu kultowych serialach i filmach. Zmarł 9 maja 2021 roku w wieku 90 lat.

O śmierci aktora poinformował Teatr Polski we Wrocławiu, z którym Matysik był związany przez ponad 40 lat. Teatr zamieścił na Facebooku pożegnalny wpis, w którym podano też informacje o pogrzebie aktora.

Ferdynand Matysik urodził się 21 kwietnia 1931 roku. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Występował na deskach wielu polskich teatrów, ale najdłużej związany był z Teatrem Polskim we Wrocławiu. W latach 1964 – 2007 zagrał tam ponad 100 ról.

Matysik grał też w wielu filmach i serialach. Widzowie mogą kojarzyć go z takich produkcji, jak “Potop”, “Sami swoi”, “Kogel-mogel”, “Popiół i diament”, “Stawka większa niż życie” czy “Świat według Kiepskich”. Aktor wielokrotnie odznaczany był za swój wkład w polską kulturę, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Jak przekazał Teatr Polski we Wrocławiu, pogrzeb Ferdynanda Matysika odbędzie się 14 maja o godzinie 13:00 w kościele św. Wawrzyńca we Wrocławiu przy ul. Odona Bujwida 51.

Adrianna z „Królowych życia’ wytatuowała całe ciało. Pochwaliła się nagim zdjęciem.

Wybrany masaż: 30 lub 60 minut
Wybrany masaż: 30 lub 60 minut
44,99 zł
90,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Wybrany masaż od 44,99 zł w Studiu Masażu Michał Welter w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz