Home Kategorie Zdrowie Fatalna pomyłka podczas szczepienia w Krakowie. „To niewyobrażalny błąd”.

Fatalna pomyłka podczas szczepienia w Krakowie. „To niewyobrażalny błąd”.

Fatalna pomyłka podczas szczepienia w Krakowie. „To niewyobrażalny błąd”.

Podczas szczepienia przeciwko COVID-19 w szpitalu im. Stefana Żeromskiego w Krakowie doszło do fatalnej pomyłki. Kobieta, która w kwietniu została zaszczepiona Pfizerem, dostała drugą dawkę preparatu AstraZeneca.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, pani Małgorzata dostała pierwszą dawkę szczepionki na koronawirusa 7 kwietnia w szpitalu im. Żeromskiego w Krakowie. Podano jej preparat Pfizer, a termin drugiej dawki wyznaczono na 12 maja.

Kobieta w rejestracji zapytała, czy może zaszczepić się dzień wcześniej, czyli 11 maja. Nie był to problem. Pacjentka mówi, że po rejestracji zgłosiła się do lekarki kwalifikującej do szczepienia. Ta zbadała ją, ale gdy pacjentka podała jej kartkę, którą otrzymała po przyjęciu pierwszej dawki, pani doktor nie była nią zainteresowana.

– „Dopiero w poczekalni, już po szczepieniu, w przypadkowej rozmowie okazało się, że zostałam zaszczepiona AstraZenecą, a nie jak za pierwszym razem Pfizerem! To niewyobrażalny błąd” – powiedziała “Gazecie Wyborczej” oburzona pani Małgorzata.

Kobieta twierdzi, że na razie nic jej nie jest. Boi się jednak, że mieszkanka dwóch różnych preparatów może odbić się negatywnie na jej zdrowiu.

– „To prawda, doszło do takiej pomyłki. Taka sytuacja nigdy nie powinna się zdarzyć” – przyznaje w rozmowie z “Wyborczą” lek. Katarzyna Turek-Fornelska, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Specjalistycznym im. Żeromskiego w Krakowie.

Wicedyrektorka szpitala przedstawia jednak inną wersję wydarzeń. Twierdzi, że tego dnia w placówce odbywały się tylko szczepienia nauczycieli drugą dawką AstraZeneki. Pacjentka miała nie mieć przy sobie kartki z datą szczepienia i rodzajem użytego preparatu.

– „Pani powiedziała jednak, że jest nauczycielką, co niejako uwiarygodniło fakt, że powinna być dziś zaszczepiona. Dopiero w poczekalni, gdy w rozmowie okazało się, że otrzymała inną dawkę szczepionki niż powinna, przyznała się, że karteczkę ma” – tłumaczy Katarzyna Turek-Fornelska.

– „To jedno wielkie kłamstwo. Mam 64 lata, jestem emerytką. W życiu nie byłam nauczycielką i nikomu takich bzdur nie przekazywałam” – twierdzi pani Małgorzata.

Szpital zapewnia, że sprawa będzie zgłoszona do Ministerstwa Zdrowia. Wicedyrektorka twierdzi, że podanie pacjentce dwóch różnych szczepionek nie powinno negatywnie wpłynąć na jej zdrowie. 1 czerwca pani Małgorzata ma mieć wykonane badania na przeciwciała.

Dziwne objawy po szczepieniu przeciwko COVID-19. Co było ich powodem?

Źródło: Gazeta Wyborcza

Liftingujący zabieg Hifu na twarz
Liftingujący zabieg Hifu na twarz
299,00 zł
500,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Zabieg Hifu wokół oczu (299 zł), na twarz i dekolt (749 zł) i więcej w Vitall Clinic w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz