Home Kategorie Zdrowie Ogromne pieniądze za przyjęcie szczepionki. Do wygrania miliony.

Ogromne pieniądze za przyjęcie szczepionki. Do wygrania miliony.

Ogromne pieniądze za przyjęcie szczepionki. Do wygrania miliony.

Wszyscy dorośli mieszkańcy Ohio w USA, którzy zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, będą mogli wziąć udział w specjalnej loterii. Do wygrania milion dolarów.

Władze stanu Ohio uruchomiły loterię, która ma zachęcić ludzi do szczepień przeciwko COVID-19. Udział mogą wziąć wszyscy, którzy przyjęli co najmniej jedną dawkę. Przygotowano w sumie pięć nagród po milion dolarów.

– „Pierwsze z pięciu zaplanowanych losowań odbędzie się 26 maja, kolejne będą przeprowadzane w tygodniowych odstępach” – ogłosił gubernator Ohio Mike DeWine. Dodał, że nagrody zostaną opłacone z funduszu pomocowego finansowanego przez rząd federalny.

Stan proponuje także loterię dla niepełnoletnich, zaszczepionych mieszkańców. Do wygrania będzie pięć pełnych czteroletnich stypendiów na jednej ze stanowych uczelni.

– „Wiem, że niektórzy powiedzą „DeWine, jesteś szalony! Ta milionowa loteria to strata pieniędzy”. Ale w rzeczywistości, na tym etapie pandemii, gdy szczepionka jest dostępna dla każdego chętnego, prawdziwą stratą jest śmierć na Covid-19” – napisał gubernator na Twitterze.

Pomysł spotkał się z pozytywnym odbiorem internautów. Są też jednak głosy krytyczne. Niektórzy pisali, że tak ogromne pieniądze można przeznaczyć na ważniejsze cele, a sama loteria to forma przekupstwa.

Władze poszczególnych stanów starają się na różne sposoby zachęcić do przyjęcia szczepionki. W New Jersey i Connecticut zaszczepieni mogą liczyć na darmowego drinka w barze. Pracownicy stanowi w Maryland po szczepieniu otrzymują 100 dolarów. W zeszłym tygodniu ogłoszono, że obywatele stanu Nowy Jork, którzy przyjmą szczepionkę na stadionach, przed meczami drużyn baseballowych Mets i Yankees będą mogły obejrzeć wydarzanie za darmo.

UWAGA! Kilkadziesiąt przypadków „poważnych” zakrzepów krwi po szczepionce Johnson & Johnson.

Źródło: Twitter, PAP

Całodniowe wejście do sali zabaw
Całodniowe wejście do sali zabaw
22,99 zł
39,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Sala zabaw: nieograniczone czasowo wejście dla dzieci od 22,99 zł w 4Kids w Tychach (do -46%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz