Home Kategorie Ludzie Poważne powikłanie po zakażeniu koronawirusem u Aleksandra Kwaśniewskiego. Lekarze rozkładają ręce: nie ma na to lekarstwa.

Poważne powikłanie po zakażeniu koronawirusem u Aleksandra Kwaśniewskiego. Lekarze rozkładają ręce: nie ma na to lekarstwa.

Poważne powikłanie po zakażeniu koronawirusem u Aleksandra Kwaśniewskiego. Lekarze rozkładają ręce: nie ma na to lekarstwa.

O tym, jak poważne mogą być skutki zakażenia koronawirusem wie Aleksander Kwaśniewski. Nie dość, że do teraz jest fizycznie osłabiony, to jeszcze przez wiele tygodni od momentu zakażenia utrzymywała się u niego tzw. mgła mózgowa.

Były prezydent i jego żona Jolanta zachorowali w trakcie pobytu w Szwajcarii. Wyzdrowieli, ale choroba pozostawiła po sobie poważne konsekwencje.

– „Można powiedzieć, że trwa to dziś. Fizyczne osłabienie jest trudne do przezwyciężenia. Skutkiem przebytej choroby była także mgła mózgowa. Na szczęście uporałem się z nią szybciej niż z powrotem do fizycznej formy sprzed choroby” – mówił Faktowi prezydent.

Dodał też, że miał spore problemy z pamięcią.

– „Czasami doskonale wiedziałem, że kogoś znam, albo gdzieś byłem, a nie mogłem przypomnieć sobie nazwiska czy miejsca. Wiedziałem, że posiadam informację na jakiś temat, a nie mogłem sobie przypomnieć” – opowiadał Kwaśniewski.

Powikłania nie ominęły również Jolanty Kwaśniewskiej. Jak przyznaje jej mąż, również zmaga się z nimi do dzisiaj.

– „Moja żona w efekcie zachorowała na zapalenie nerek i ciągle ma problemy z alergią” – wyznał nam Aleksander Kwaśniewski.

Lekarze są przekonani, że niektóre objawy mogą utrzymywać się nawet przez wiele miesięcy. Jednym z bardziej niepokojących jest tzw. mgła mózgowa. To termin służący do opisywania takich objawów, jak dezorientacja, zapomnienie, niezdolność do skupienia się czy problemy z komunikacją.

– „Problemy neurologiczne po przebytym covidzie stanowią duży odsetek. Te problemy są często emocjonalnie gorzej przeżywane przez pacjentów, niż te fizyczne, np. zmęczenie czy długotrwały kaszel” – przyznaje prof. Joanna Zajkowska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neoroinfekcji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Naukowcy zaznaczają jednocześnie, że na mgłę mózgową nie ma lekarstwa.

– „Na tzw. mgłę mózgową nie ma żadnego farmakologicznego rozwiązania” – potwierdza prof. Joanna Zajkowska.

– „Pomóc może ustabilizowanie trybu życia i aktywność. Zaleca się pacjentom z tą dolegliwością, aby uregulowali swój sen, a z tym są także problemy po covidzie, ale także, aby spacerowali, udzielali się towarzysko, uprawiali sport czy czytali książki. Mgła w końcu ustępuje, ale jest to długi proces, niełatwy dla naszych pacjentów” – dodaje.

Godzina policyjna dla niezaszczepionych? Oto propozycja doradcy premiera.

Źródło: Fakt

Zooland: bilety do minizoo
Zooland: bilety do minizoo
9,99 zł
12,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Bilet ulgowy (9,99 zł) lub normalny (11,99 zł) do Zooland Białystok

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz