Home Kategorie Życie Rząd wkrótce ogłosi zmiany w 500 plus. Będzie próg dochodowy?
4.97K

Rząd wkrótce ogłosi zmiany w 500 plus. Będzie próg dochodowy?

Rząd wkrótce ogłosi zmiany w 500 plus. Będzie próg dochodowy?

500 plus jest programem społecznym skierowanym do wszystkich polskich dzieci. Dzięki niemu osoby do 18 roku życia mogą otrzymywać regularne wsparcie od państwa.

Często pojawia się jednak sugestia, że świadczenie powinno być przyznawane od progu dochodowego. Co na to rządzący?

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg 14 maja wypowiedziała się w Programie I Polskiego Radio o prawdopodobieństwie wprowadzenia progu dochodowego dotyczącego wypłaty 500 plus.

– „Program Rodzina 500 plus będzie realizowany jako program powszechny. A więc kryterium dochodowe – rzeczywiście w przestrzeni publicznej pojawiały się informacje, że zostanie wprowadzone – tutaj nie przewidujemy takiej zmiany” – powiedziała minister.

W sobotę odbędzie się prezentacja nowego programu PiS Nowy Polski Ład. Według wcześniejszych zapowiedzi, ma się on składać z obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca – godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia – czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Do teraz z budżetu państwa do polskich rodzin trafiło 140 mld zł w ramach 500 plus. Świadczenie przysługuje wszystkim dzieciom niezależnie od dochodu rodziny.

Czy rząd planuje zmiany w programie? Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w czwartek (13 maja 2021), że w ramach Polskiego Ładu zostanie przedstawiona kontynuacja programu “Rodzina 500 plus”.

Godzina policyjna dla niezaszczepionych? Oto propozycja doradcy premiera.

Źródło: Polskie Radio

Bezoperacyjny lifting twarzy
Bezoperacyjny lifting twarzy
89,99 zł
300,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Bezoperacyjny lifting twarzy, szyi, dekoltu urządzeniem Futur-Tec od 89,99 zł w Body Secret & SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz