Home Kategorie Poruszające Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje zaginiony 13-letni Filip. „Sprawdza się najczarniejszy scenariusz”.

Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje zaginiony 13-letni Filip. „Sprawdza się najczarniejszy scenariusz”.

Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje zaginiony 13-letni Filip. „Sprawdza się najczarniejszy scenariusz”.

Poszukiwania zaginionych nastolatków z miejscowości Ledno miały tragiczny finał. Nad ranem wyłowiono z Odry ciało zaginionego Filipa. Tożsamość nastolatka potwierdziła rodzina. Nadal trwają jednak poszukiwania starszego z chłopców.

W piątek rano z rzeki Odry na wysokości Osiecznicy w Lubuskiem wyłowiono zwłoki 13-letniego Filipa z Ledna, który razem z 15-letnim Markiem zaginął w poniedziałek. Rodzina zidentyfikowała ciało. Trafiła pod opiekę policyjnego psychologa.

– „Od początku braliśmy pod uwagę m.in. wersję, że zaginięcie chłopców może mieć związek z jakimś nieszczęśliwym wydarzeniem nad rzeką. Niestety sprawdza się najczarniejszy scenariusz” – powiedział PAP Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Nadal prowadzone są poszukiwania drugiego chłopca, 15-letniego Marka.

– „Cały czas mamy nadzieje, że znajdziemy go żywego” – mówi Radiu ZET Marcin Maludy.

Zwłoki w rzece zauważyli żołnierze i wydobyli je z wody. Ciało znajdowało się około kilometra w dół Odry od miejscowości Ledno. Na miejsce przybyli policjanci i prokurator, aby ustalić tożsamość tej osoby. Później zwłoki przekazano rodzinie.

Rzecznik dodał, że decyzją prokuratora przeprowadzona zostanie sekcja zwłok chłopca, a jego rodzin otrzyma pomoc psychologa. Poszukiwania drugiego nastolatka nadal trwają.

Ostatni raz chłopców widziano w poniedziałek około 15:00 w Lednie. To niewielka miejscowość położona niedaleko Odry. Od tego momentu nie wiadomo, gdzie mogli się znajdować. Nie nawiązali też kontaktu z rodzinami.

Poszukiwania 13- i 15-latka rozpoczęły się 10 maja wieczorem, po zgłoszeniu ich zaginięcia przez rodziny. Od tego czasu każdego dnia bierze w nich udział ok. 200 ludzi, m.in. policjantów, strażaków i żołnierzy WOT. Ratownicy wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt.

W ciągu minionych dni przeszukano obszar około 2,5 tys. ha, zarówno z lądu, wody, jak i z powietrza. Sprawdzono 200 km dróg i około 20 km rzeki Odry, m.in. przy użyciu sonarów podwodnych. W piątek ekipy poszukiwawcze nadal pracują.

Poważne powikłanie po zakażeniu koronawirusem u Aleksandra Kwaśniewskiego. Lekarze rozkładają ręce: nie ma na to lekarstwa.

Źródło: PAP, Radio ZET

Rzęsy: lifting, botoks i więcej
Rzęsy: lifting, botoks i więcej
49,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Lifting i laminacja rzęs (49 zł) z botoksem (59 zł) i farbowaniem (69 zł) w salonie Stacja Uroda Agnieszka Bućkowska

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz