Home Kategorie Zdrowie Tajemniczy „syndrom hawański” atakuje za oceanem. Potwierdzono już 130 przypadków.
3.55K

Tajemniczy „syndrom hawański” atakuje za oceanem. Potwierdzono już 130 przypadków.

Tajemniczy „syndrom hawański” atakuje za oceanem. Potwierdzono już 130 przypadków.

„Syndrom hawański” to tajemniczy zespół dolegliwości, który atakuje Amerykanów za granicami. Przypadków jest o wiele więcej, niż do tej pory sądzono.

Pierwsze przypadki odnotowano pięć lat temu w Chinach i na Kubie. Oficjalnie zgłoszono ich około 60, wyłączając agentów CIA, których suma była niejawna. Teraz okazuje się, że skala tego problemu jest większa, niż przypuszczano.

Od grudnia 202 roku co najmniej trzech funkcjonariuszy CIA zgłaszało poważne dolegliwości, które wystąpiły u nich za granicą. Nowe przypadki odnotowano na terenie Europy i różnych części Azji. Wszyscy agenci wymagali leczenia ambulatoryjnego. Jeden z incydentów miał miejsce w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

– “Stopień urazów mózgu jest bardzo zróżnicowany. Niektóre ofiary mają chroniczne, potencjalnie nieodwracalne objawy, co może sugerować trwałe uszkodzenie mózgu” – donosi “New York Times”. Lekarze ostrzegają, że najbardziej poszkodowanym może grozić samobójstwo.

Syndrom hawański – objawy:

  • nagłe zawroty głowy
  • ból głowy
  • ból szyi
  • nudności

CIA stworzyło specjalną komórkę, która ma rozwiązać problem.

– “Funkcjonariusze działają z podobną determinacją, co grupa utworzona przez agencję po atakach z 11 września” – pisze “New York Times”.

Biały Dom pracuje też nad standaryzacją zgłaszania incydentów i ulepszeniem protokołu leczenia.

Niektórzy eksperci twierdzą, że do ataków na amerykańskich dyplomatów mogą służyć mikrofale, lecz hipoteza ta nadal nie została potwierdzona.

– “Na razie nie mamy ostatecznych informacji na temat przyczyn tych incydentów, a spekulacje są przedwczesne i nieodpowiedzialne” – powiedziała rzeczniczka Biura Dyrektora Wywiadu Narodowego Amanda J. Schoch.

Łącznie do tej pory odnotowano 130 podobnych przypadków.

Poważne powikłanie po zakażeniu koronawirusem u Aleksandra Kwaśniewskiego. Lekarze rozkładają ręce: nie ma na to lekarstwa.

Źródło: nytimes.com

Lipoliza iniekcyjna: 1-3 zabiegi
Lipoliza iniekcyjna: 1-3 zabiegi
149,99 zł
400,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wyszczuplająca lipoliza iniekcyjna od 149,99 zł w gabinecie New Derm w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz