Home Kategorie Poruszające Koszmarny finał treningu. Młody piłkarz zabity na boisku. Wstrząsająca tragedia.

Koszmarny finał treningu. Młody piłkarz zabity na boisku. Wstrząsająca tragedia.

Do tragicznego wydarzenia doszło we wtorek w Blackpool w Anglii. Późnym popołudniem w trakcie gwałtownej burzy, która nawiedziła miasto, grającego na boisku chłopca raził piorun. Pomimo szybkiej interwencji i przewiezienia do szpitala, nie udało się uratować 9-latka.

Klub Spirit of Youth poinformował, że 9-letni Jordan Banks był na boisku wraz z kolegą. Grali w piłkę. Jak mówi sekretarz klubu Daniel Pack, tamtego popołudnia miały trenować trzy drużyny, ale zajęcia zostały odwołane przez burzę. Chłopcy byli tam na własną rękę.

Jordan był dobrze zapowiadającym się piłkarzem. Wzbudzał też powszechną sympatię biorąc udział w akcjach charytatywnych. Udało mu się m.in. zebrać 2500 funtów, uczestnicząc w biegu na cześć swojego wujka, który odebrał sobie życie w 2018 roku. Pieniądze trafiły do organizacji zajmującej się zdrowiem psychicznym.

W związku z tragiczną śmiercią 9-latka klub Spirit of Youth opublikował na swoim Facebooku oświadczenie.

– “Z ogromnym żalem zawiadamiamy o śmierci młodego chłopca, który został uderzony piorunem dzisiejszego wieczora. Jako klub jesteśmy zrozpaczeni i składamy nasze najgłębsze kondolencje rodzinie chłopca. Spirit of Youth jest rodziną i jest mocno osadzony w lokalnej społeczności, dlatego zapewnimy wsparcie jakie będzie tylko potrzebne rodzinie oraz tym, którzy byli z chłopcem w tamtym czasie. Spoczywaj w pokoju młody człowieku.”

Boisko, na którym doszło do tragedii, stało się spontanicznym miejscem pamięci. Ludzie zostawiają tam kwiaty, koszulki, piłki i dedykacje dla małego Jordana. Jego rówieśnik CJ Campbell przyniósł piłkę i kwiaty.

– „Jestem bardzo smutny z powodu tego, co się stało. Jordan był moim najlepszym przyjacielem i będzie mi go brakowało. Znałem go od pierwszej klasy” – powiedział.

– „To naprawdę druzgocące zdarzenie. Myślami jesteśmy z rodziną oraz przyjaciółmi młodego chłopca, który odszedł” – wyznał z kolei Nick Connaughton z lokalnej policji.

Policja prowadzi jeszcze śledztwo w sprawie, aby ustalić dokładne okoliczności zdarzenia.

Nie żyje trener personalny Wojciech Polak. Miał zaledwie 32 lata.

Gładkie ciało
Gładkie ciało
35,99 zł
60,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Depilacja woskiem wybranych partii ciała od 35,99 zł w Beauty Face (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz