Home Kategorie Ludzie PiS obiecuje dopłaty do kredytów mieszkaniowych. Warunkiem jest posiadanie dzieci.
4.91K

PiS obiecuje dopłaty do kredytów mieszkaniowych. Warunkiem jest posiadanie dzieci.

PiS obiecuje dopłaty do kredytów mieszkaniowych. Warunkiem jest posiadanie dzieci.

– “Wszystko wskazuje na to, że kończy się pandemia, ale bez jej dogaszenia te wszystkie plany nie będą miały żadnego sensu” – mówił w sobotę podczas prezentacji Polskiego Ładu Jarosław Kaczyński.

– “Przypadł mi dzisiaj zaszczyt przedstawienia wstępu do omówienia programu Polski Ład – programu obszernego, wielkiego, programu, który został sformułowany niedawno i dzisiaj po różnego rodzaju przygodach ma być przedstawiony Polakom” – mówił prezes PiS.

– “Ktoś zapyta, dlaczego dzisiaj, teraz. Otóż wszystko wskazuje na to, że kończy się pandemia. Oczywiście nie jesteśmy tego pewni i ciągle musimy zdawać sobie sprawę z tego, że bez dogaszenia pandemii, jeśli się będzie ona dalej szerzyć, a od czasu do czasu wybuchać jak ognisko, to wtedy wszystkie plany nie będą miały żadnego sensu” – dodał Kaczyński.

– “Polski Ład jest z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że Polacy są głęboko przekonani, że należy im się takie życie jak na zachodzie. Chcemy te słuszne aspiracje zaspokoić. Jest na to szansa” – powiedział prezes PiS.

– “770 mld to szansa, żeby polskie aspiracje były zaspokojone na początku przyszłego dziesięciolecia. Nie możemy tego zmarnować. – powiedział Kaczyński. – Polski Ład jest oparty o polskie wartości. Polska oparta o tradycje i solidarność. To jest głęboko osadzone w naszej tradycji i myśleniu stąd ta nazwa” – mówił.

– “Polski Ład ma zrealizować polskie marzenia” – dodał.

Jarosław Kaczyński przedstawiając Polski Ład zaznaczył, że w ciągu ostatnich lat, rząd znacząco zwiększył wydatki na służbę zdrowia. Uważa jednak, że to wciąż za mało.

– “Ale to ciągle za mało. Chcemy więcej. Chcemy już w 2023 r. osiągnąć 6 proc. PKB – to będzie na pewno przeszło 150, a może przeszło 160 mld zł” – zapowiedział lider PiS.

Do 2027 roku, rząd planuje osiągnąć wydatki na służbę zdrowia na poziomie 7 procent PKB.

– “To już będzie pewnie – jeżeli wszystko będzie szło zgodnie z planem – ok. 200 mld zł, a więc potężna suma” – zaznaczył wicepremier.

– “Przede wszystkim musimy mieć więcej niż dzisiaj lekarzy. Musimy ich kształcić, musimy ich ściągać z zewnątrz. To dotyczy także pielęgniarek, a być może także i innych pracowników służby zdrowia” – powiedział prezes Kaczyński.

– “Musimy też przeprowadzić wielkie procesy inwestycyjne i procesy naprawy i mieć instrumenty do tego, by można było to uczynić, a więc Fundusz Modernizacji Szpitali, Fundusz Medyczny i Agencja Rozwoju Szpitali. To będą właśnie te nowe instytucje, które mają przeprowadzać modernizacje, przeprowadzać badania, koncentrując się szczególnie na onkologii, które mają także – mówię o tej ostatniej instytucji – porządkować sprawy w szpitalach, bo nie zawsze się tam dobrze dzieje” – podkreślił wicepremier.

Nowe przepisy mają zwiększyć jakość świadczeń zdrowotnych:

– “Będzie możliwość kontroli. Będzie fundusz odszkodowawczy dla tych, którzy padli ofiarą różnego rodzaju lekarskich błędów. To dzisiaj naprawdę duży problem” – dodał szef PiS.

– “Będzie reorganizacja służby zdrowia, tak żeby działała w tych nagłych wypadkach na trzech poziomach – najpierw teleporada, później bezpośrednia interwencja lekarza, albo wizyta u lekarza, a następnie – jeśli jest taka potrzeba, albo jeżeli od razu mamy do czynienia z bardzo trudną sytuacją – karetka pogotowia i odpowiedni oddział w szpitalu” – wyjaśnił Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości obiecał również wprowadzenie mechanizmu koordynacji leczenia najgorszych z chorób.

– “A więc sieć onkologiczna, która jeśli chodzi o pilotaż już ruszyła, z dobrym wynikiem; podobna sieć kardiologiczna. To chodzi o to, żeby leczyć w sposób skoordynowany, sprawny, żeby była pełna wiedza o tym, co się dzieje” – tłumaczył szef PiS.

– “Kto będzie chciał, będzie mógł tam przekazać swoje medyczne dane, ale oczywiście bez żadnego przymusu. Ale każdy będzie mógł skorzystać – albo z internetu, albo z infolinii, żeby zapisać się do lekarza, żeby sprawdzić jaka jest jego sytuacja. Będą przesyłane nawet SMS-y przypominające o wizytach” – powiedział Kaczyński.

Prezes stwierdził także, że sukcesem rządu jest spadek bezrobocia:

– “Ale nasze przedsięwzięcia w ramach tego programu dadzą – co najmniej, w tym pierwszym rzucie, bez dalszych efektów – 500 tysięcy miejsc pracy” – powiedział podczas sobotniej prezentacji.

– “Jest także bardzo ważna dla wielu milionów ludzi sprawa płac, a także emerytur. I tutaj chciałem powiedzieć, że z jednej strony likwidujemy szkodliwy, niesprawiedliwy i niespotykany właściwie na świecie degresywny system podatkowy, a z drugiej strony podnosimy sumę wolną od podatku do 30 tysięcy złotych” – powiedział. .

– “Proponujemy podwyższenie II progu podatkowego; w tej chwili to 85 tys. zł rocznie, będzie to 120 tys. zł” – powiedział w sobotę podczas prezentacji Polskiego Ładu wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Mają również znieść umowy śmieciowe.

– “Uregulujemy pracę zdalną. Będziemy też dążyć do tego, aby zostały zniesione umowy śmieciowe, od razu będą oskładkowane. Dążymy do tego, aby w krótkim czasie powstał jeden mechanizm, jeden model kontraktu pracy” – zapowiedział Kaczyński.

Oszacował, że po wprowadzeniu tych zmian “w kieszeniach kilkunastu milionów ludzi znajdzie się przynajmniej 18 mld dodatkowych zł”. Miejmy nadzieje, że tak będzie, ale ciężko powiedzieć. To wyjdzie w praniu.

Mają być też zmienione przepisy na temat budowy “bez pozwolenia, bez księgi, bez kierownika budowy, tylko na zawiadomienie” domów do 70 m2, “z płaskim dachem, ale jednak z pewnym poddaszem, po części do wykorzystania”.

– “To może być razem, jeżeli chodzi o powierzchnię mieszkalną, około 90 m2. A więc tyle, ile w tej chwili wynosi przeciętna w budownictwie mieszkaniowym” – wyjaśnił.

– “To będzie naprawdę coś, szczególnie na wsi, gdzie buduje się tak zwanym systemem gospodarczym. Pozwoli to na osiągnięcie sytuacji, w której się ma własny dom, i to całkiem przyzwoity, za sumę stosunkowo niewielką, być może nawet nie większą niż 100 tys. (zł)” – powiedział.

– “Liczba wybudowanych mieszkań znacząco rośnie, ale to zdecydowanie za mało. Jeśli chodzi o wielką przeszkodę w zaciąganiu kredytów mieszkaniowych przez młodych ludzi w wieku od 20 do 40 lat, to będzie możliwość uzyskania gwarancji bankowej na 100 tys. zł“-  zapowiedział prezes PiS.

– “Prezes PiS w sobotę prezentując Nowy Ład zwracał uwagę, że chociaż liczba wybudowanych mieszkań rośnie – w ostatnich latach zwiększyła się o prawie 50 proc.” – to jednak zdecydowanie za mało.

– “Jeśli chodzi o tę wielką przeszkodę w zaciąganiu kredytów mieszkaniowych przez młodych ludzi w wieku od 20 do 40 lat, to będzie możliwość uzyskania gwarancji bankowej na 100 tys. zł. Czyli ten problem zostanie albo zniesiony w ogóle, albo – jeśli ktoś chce wziąć większy kredyt – przynajmniej radykalnie ograniczony. To naprawdę duże pchnięcie do przodu” – powiedział wicepremier.

– “A dla tych, którzy wezmą kredyt, kupią mieszkanie i będą mieli dzieci, od drugiego dziecka będzie spłacenie 20 tys. kredytu przez państwo, trzecie to 60 tys., kolejne do szóstego po 20 tys. Razem do 160 tys. zł” – zapowiedział Kaczyński.

Wymieniono również liczne inwestycje kulturalne i sportowe:

– “To 4 tys. świetlic, to m.in. boiska, 100 basenów i 300 boisk w tych gminach, gdzie ich dotąd nie ma, ale cały ten plan dotyczący nie tylko terenów wiejskich i małomiasteczkowych, to 3600 boisk, które będą poddane renowacji, rewitalizacji, to już niezależni od tego plany rewitalizacyjne i wsparcie inwestycyjne dla każdej gminy” – mówił wicepremier.

– “To naprawdę bardzo wiele przedsięwzięć, które życie na wsi będą zmieniały, bo do tego dochodzą jeszcze drogi, do tego dochodzą także wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia społeczne jak budowa domów opieki i takich stałych i częściowych różnych ośrodków dla ludzi starszych, krótko mówiąc będziemy mieli w ciągu tego 10-lecia inną wieś, inne małe miasteczka, niż były dotąd” – dodał Kaczyński.

– “Chcemy tą naszą tożsamość umacniać i umacniać polską kulturę” – zadeklarował prezes PiS.

– “Powstanie ustawa, która będzie zapewniała status artysty zawodowego dziesiątkom tysięcy, bo to jest łącznie grupa licząca około 60 tys. artystów, którzy mają dzisiaj bardzo trudną sytuację – często brak uprawnień emerytalnych, brak składek, brak jakichkolwiek dochodów. Chcemy, by to się zmieniło. By możliwość twórczości się rozszerzyła, by zmieniła się także sytuacja społeczna tych ludzi. Chcemy, krótko mówiąc, ich wesprzeć” – mówił Kaczyński.

– “Ja kiedyś, dobrych kilka lat temu mówiłem (…), że jestem dumny z tego, że PiS reprezentuje polską wieś. I powtarzam te słowa dzisiaj: tak, jestem z tego dumny. Jestem dumny z tego, że PiS reprezentuje polską wieś i wielką część polskich miast. Że reprezentujemy różne grupy społeczne” – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Dodał, że odcinanie się od wsi jest niemądre:

– “Ogromna większość Polaków, nawet tych, którzy już od pokoleń mieszkają w miastach, w tym w wielkich miastach wywodzi się ze wsi. Taka jest Polska i każdy polski patriota musi to wiedzieć. My polską wieś szanujemy i wiemy, że osiągnięcie równości jeżeli chodzi o poziom życia i poziom szans to jest jeszcze cel nieosiągnięty, a to jest nasz cel i będziemy w tym kierunku iść – służyć będą temu najróżniejsze przedsięwzięcia” – zapewnił Kaczyński.

– “Na pierwszym planie postawiłbym ustawę o rodzinnym gospodarstwie rolnym” – zaznaczył Kaczyński podczas prezentacji programu Polski Ład.

Zmienione również zostaną zasady dziedziczenia rodzinnego gospodarstwa:

– “załatwienie różnych spraw spadkowych i możliwość przekazania gospodarstwa bez zrzekania się go, bez zbywania go”. – To dzisiaj często bardzo poważna bariera dla ludzi już zmęczonych, którzy mają następców, czy to naturalnych, czy też innych” – mówił.

– “Ale przede wszystkim uprościmy w radykalny sposób wszelkiego rodzaju procedury, wszelkiego rodzaju biurokrację, która jest związana z prowadzeniem produkcji rolnej, począwszy od rejestracji maszyn, a skończywszy na dopłatach, wnioskach o dopłaty i podatkach” – zapewnił.

Jak poinformował, „zrobimy to w ogromnej mierze przez cyfryzację”.

– “To bardzo poważna część naszego programu. Ale ta cyfryzacja ma mieć miejsce także i na wsi. Każdy urząd gminny, który będzie chciał się scyfryzować, zostanie scyfryzowany” – zapewnił. Jednocześnie stwierdził, że Polska musi dbać o swoje tradycje.

Ewa Krawczyk nie miała pojęcia o tym, że jest nagrywana. Złożyła synowi Krawczyka propozycję “Nie do odrzucenia”.

Źródło: onet

Pakiet day spa dla 1 osoby
Pakiet day spa dla 1 osoby
149,99 zł
350,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Pakiet day spa dla 1 osoby na twarz i ciało za 149,99 zł w Hotelu Zimnik

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz