Home Kategorie Zdrowie Prokuratura złożyła ponad 40 wniosków o przymusowe szczepienie w DPS.

Prokuratura złożyła ponad 40 wniosków o przymusowe szczepienie w DPS.

Prokuratura złożyła ponad 40 wniosków o przymusowe szczepienie w DPS.

Do Sądu Rejonowego w Sandomierzu III Wydział Rodzinny w tym tygodniu wpłynęło ponad czterdzieści wniosków Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu o wyrażenie zgody na zabieg, którym jest szczepienie.

Osobom, które szczęśliwie nie znają się na procedurach sądowych i prokuratorskich, trzeba wyjaśnić, że chodzi o przymusowy zabieg, stąd konieczna jest zgoda sądu. Procedura ta jest znana, jednak wykorzystuje się ją jedynie w skrajnych przypadkach. Dlatego ta decyzja, szokuje i budzi kontrowersje.

Jest to na tyle niedorzeczna z prawnego punktu widzenia sytuacja, że wielu pracowników wydziału musiało się ciężko zdziwić wpływem wniosków. Na ten moment, okoliczności samego złożenia owych wniosków, nie są do końca potwierdzone.

Sprawa dotyczy pensjonariuszy DPS–u w Sandomierzu i wiele wskazuje na to, że ktoś z kierownictwa najpierw zwrócił się do prokuratury, aby ta wszczęła postępowanie. Na ten moment wiadome jest to, że chodzi o wydanie przymusowego nakazu szczepienia.

Bez znajomości dokładnej treści wniosków nie pozostaje nic innego jak przyjąć dwie możliwe wersje wydarzeń. Pierwszą jest niechęć Polaków do szczepień, drugą zaś, wniosek może być związany z osobami, które nie są w stanie podjąć samodzielnej decyzji. Nie zmienia to jednak faktu, że decyzje tą można uznać za skandal, gdyż narusza ona prawo do wolności.

W normalnie funkcjonującym życiu publicznym i przy odrobinie przyzwoitych mediach, ta sprawa już na wstępnym etapie powinna być tematem dnia. O dziwo jednak, media milczą. Wielu osobom, przychodzi więc do głowy jedno pytanie. Czy nasz kraj, zmienia się w Koree Północną? Ciężko powiedzieć.

Ewa Krawczyk nie miała pojęcia o tym, że jest nagrywana. Złożyła synowi Krawczyka propozycję “Nie do odrzucenia”.

Źródło: kontrowersje.net

 

Kieliszki z grawerem
Kieliszki z grawerem
17,90 zł
30,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kieliszek do wina (od 17,90 zł) lub kieliszki do szampana (34 zł) z dowolnym grawerem z unikalneprezenty.pl (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz