Home Kategorie Ludzie Zmarł znany i lubiany polityk. To przykra wiadomość.

Zmarł znany i lubiany polityk. To przykra wiadomość.

Zmarł znany i lubiany polityk. To przykra wiadomość.

Nie żyje Lech Motyka, wieloletni dyrektor Planetarium Śląskiego w Chorzowie i radny obecnej kadencji Rady Miasta. Zmarł dzisiaj, 15 maja.

Lech Motyka przyszedł na świat 17 maja 1958 roku. Odszedł tuż przed 63. urodzinami. Dyrektora pożegnało grono najbliższych oraz ludzie, którzy go uwielbiali.

– “Żegnam was, przyjaciele. 17 maja 1958 – 15 maja 2021“- czytamy we wpisie.

Pożegnanie zostało wzbogacone o piękne zdjęcie zmarłego polityka. Lekko uśmiechnięty Lech Motyka pozował do niego, patrząc na gwiazdy. Idealnie oddawało to jego charakter, gdyż zawsze był on blisko gwiazd.

Działacz od urodzenia był nierozerwalnie związany z chorzowską społecznością. Ukończył tutejszą Szkołę Podstawową nr 37 oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego. W roku 1982 zaczął pracę w Planetarium Śląskim. Widać, że Chorzów zawsze był mu bardzo bliski. Tutaj przeżył całe życie.

Początkowo pracował na stanowisku pracownika dydaktyczno-naukowego. W 2010 roku został dyrektorem instytucji. Z tego stanowiska, ustąpił w zeszłym roku. Jego życie, zawsze było pełne ciężkiej pracy, aż do końca.

Portal Tuba Chorzowa poinformował, że lubiany polityk zmagał się z zakażeniem koronawirusem. Kilka tygodni temu trafił z tego powodu do szpitala. Niestety przegrał walkę z tą chorobą.

– “Wspaniały szczery człowiek, skarbnica wiedzy. Niezapomniane wycieczki i warsztaty z obserwacji nieba w planetarium” – napisał jeden z internautów.

– “Najsmutniejsza informacja. Wyrazy współczucia dla najbliższych. Wszystkie komentarze pokazują, jak bardzo zapadł nam pan w pamięci, nie tylko jako świetny nauczyciel z pasją, ale również jako wyjątkowo serdeczna i wspaniała osoba. Jest mi niezmiernie przykro” – dodał inny.

Z ostatniej chwili! Nie żyje znany dziennikarz TVN. Miał zaledwie 48 lat.

Źródło: goniec.pl

Gładkie ciało
Gładkie ciało
35,99 zł
60,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Depilacja woskiem wybranych partii ciała od 35,99 zł w Beauty Face (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz