Home Kategorie Ludzie Ewa Krawczyk kazała Juniorowi zrezygnować z adwokata? „Albo będziesz się pie***lił z panią mecenas, albo się ze mną dogadasz”.

Ewa Krawczyk kazała Juniorowi zrezygnować z adwokata? „Albo będziesz się pie***lił z panią mecenas, albo się ze mną dogadasz”.

Ewa Krawczyk kazała Juniorowi zrezygnować z adwokata? „Albo będziesz się pie***lił z panią mecenas, albo się ze mną dogadasz”.

Ewa Krawczyk skontaktowała się z synem Krzysztofa Krawczyka. Reporter „Uwagi” ujawnił, że wdowa oferowała Juniorowi część spadku pod warunkiem, że ten zrezygnuje z pełnomocników.

Dziennikarz dostał nagranie, w którym Ewa Krawczyk stara się wpłynąć na pasierba, używając przy tym niecenzuralnych słów.

Reportaż „Uwagi” TVN o synu Krzysztofa Krawczyka wstrząsnął opinią publiczną. Okazało się bowiem, że 47-latek żyje w fatalnych warunkach. Cierpi też na padaczkę pourazową i jest niezdolny do pracy. Jego źródłem utrzymania jest renta w wysokości 1000 zł.

W materiale, który został nagrany kilka miesięcy przed śmiercią Krawczyka, jego syn wyznał, że kontakty z ojcem są rzadkie i powierzchowne. Kiedy reporterzy starali się skontaktować z piosenkarzem, telefon odebrała jego żona Ewa.

– „Żona piosenkarza nie chciała rozmawiać o sprawach Igora Krzysztofa, twierdząc, że problem jest prywatną sprawą ich rodziny. […] Powiedziała wprost, że nie skontaktuje nas z Krzysztofem w sprawie Igora, bo piosenkarz daje jej znak ręką, że nie chce o tym rozmawiać” – przekazali reporterzy „Uwagi”.

Autorzy materiału dotarli też do testamentu artysty. Wynika z niego, że biologiczny syn może nie otrzymać ani złotówki po śmierci ojca.

Tomasz Patora, dziennikarz „Uwagi” ujawnił szczegóły sprawy w sobotnim wydaniu „Dzień Dobry TVN”. Autor reportażu dostał nagranie z rozmowy Krzysztofa Juniora z Ewą Krawczyk. Wynika z niego, że wdowa chciała nakłonić pasierba do zrezygnowania z adwokata, oferując w zamian „coś ze spadku”.

Wcześniej Junior starał się uzyskać od ojca alimenty. Doszło do negocjacji, ale jak powiedział w „Uwadze” jego prawnik:

– „To, co zostało zaproponowane, nie poprawiłoby życia pana Krawczyka.”

Możliwość wejścia na drogę sądową w tej sprawie zamknęła się wraz ze śmiercią gwiazdora. Pełnomocnicy Krzysztofa Juniora nie poddają się jednak i chcą sprawić, aby część majątku przypadła mu w udziale.

Ewa Krawczyk miała jednak nalegać na polubowne załatwienie sprawy, bez udziału prawników. Syn Krzysztofa Krawczyka nagrał jej wypowiedź i przekazał materiał dziennikarzom.

– „Z nagrania wynika, że Ewa Krawczyk nakazuje mu zrezygnować z adwokata i wszelkich pełnomocników” – powiedział Rafał Patora „Dzień dobry TVN”. – „Powiedziała mu nawet, że jak nie wie, jak zrezygnować z takich prawnych usług, to ona mu może to napisać. Gdyby syn Krawczyka jej posłuchał, miał w zamian „dostać coś” ze spadku. Czyli prosty przekaz: zrezygnuj z dochodzenia swoich praw przed sądem, ciągania się po rozprawach, a ja coś tam ci dam w zamian. Padł nawet pomysł, że może mu wynająć mieszkanie” – ujawnił dziennikarz.

Reporter stwierdził, że wdowa po Krzysztofie Krawczyku dopuszczała się w rozmowie manipulacji oraz nacisków. Oprócz tego miała używać niecenzuralnych słów.

– „To było ultimatum. Przyszła do niego do domu i to było straszne. Dysponuję zapisem tej rozmowy i tam są wszystkie techniki manipulacji. Jest płacz, straszenie sądami i tym, że nic nie dostanie z majątku i obietnica czegoś za milczenie. To może nie byłoby bardzo oburzające, te techniki negocjacyjne, ale to jest człowiek niepełnosprawny i to jest mało zabawne. Puentą tej rozmowy było wypowiedziane przez nią zdanie: „Albo będziesz się pie***lił z panią mecenas, albo się ze mną dogadasz”.” – relacjonował Tomasz Patora.

Dziennikarz poruszył też kwestię testamentu. Jak udało się ustalić, dokument został zmieniony we wrześniu zeszłego roku. Jak twierdzi Patora – na niekorzyść Juniora.

– „W drugim dniu emisji dowiedzieliśmy się, jak wygląda testament Krzysztofa Krawczyka. Okazało się, że Krzysztof Krawczyk junior nie dostanie nic, wszystko zapisane jest żonie: pieniądze i prawa autorskie. Wcześniej połowa majątku miała trafić do syna. To, co jest najbardziej szokujące w tej historii, to zderzenie takiej słodkiej bajki, której słuchaliśmy przez tyle lat, jak to piosenkarz wydobył się z życiowych kolein i w duchu pobożności kontynuuje życie i tworzy kolejne piosenki. Tylko że ta historia nie uwzględniała dramatu syna i nie wytrzymała konfrontacji z rzeczywistością” – podsumował autor reportażu „Uwagi”.

Telewizja Polska organizuje koncert w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi. Ujawniono datę i gwiazdy.

Źródło: Uwaga, Dzień Dobry TVN

Wycena mieszkania
Wycena mieszkania
30,00 zł
39,00 zł
Oferta zakończona!
Wycena mieszkania z analizą średnich cen mieszkań i więcej od 30 zł z urban.one

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz