Home Kategorie Zdrowie Lekarze „hakują” wirusy. Po co? Żeby nas leczyć.

Lekarze „hakują” wirusy. Po co? Żeby nas leczyć.

Lekarze „hakują” wirusy. Po co? Żeby nas leczyć.

Naukowcy z Uniwersytetu w Zurychu zmodyfikowali adenowirusa odpowiedzialnego za choroby układu oddechowego tak, aby wnikał on w komórki rakowe. Zupełnie jak koń trojański.

Taki patogen dostarcza organizmowi zakażonego genów, które „nakłaniają” komórki nowotworowe do wytwarzania przeciwciał powodujących ich niszczenie. Metoda ta nie atakuje zdrowych komórek, więc jest o wiele lepsza niż na przykład, chemioterapia.

Opisywana technika, zwana SHREAD (co pochodzi od shielded, retargeted adenovirus), mogłaby okazać się przydatna w kontekście leczenia osób chorych na COVID-19. Tacy pacjenci mogliby przyjmować geny trafiające prosto do płuc, zapewniając miejscową terapie. Co ciekawe, mało osób wie, że w podobny sposób działa chociażby szczepionka AstraZeneca.

Sheena Smith z Uniwersytetu w Zurychu tłumaczy, że celem leczenia jest oszukanie guza tak, zaczął samoczynnie się eliminować. Ustalenia w tej sprawie ukazały się na łamach Proceedings of the National Academy of Science. Okazało się, że badania przeprowadzone na myszach, były skuteczne.

Naukowcy badają teraz, czy ta sama metoda mogłaby być wykorzystana do transportowania leków opartych na białkach, które do tej pory były uznawane za zbyt toksyczne. Smith dodała, że dostarczanie zmodyfikowanego adenowirusa w formie aerozolu, mogłoby zapewnić pacjentom chorym na COVID-19, leczenie miejscowe to jest w obrębie obrzęku płuc. Działałyby więc jak leki na astmę.

Sprawa sądowa ws. testamentu Krzysztofa Krawczyka. Padły mocne słowa. „Chcę tylko, by prawda wyszła na jaw”.

Źródło: whatnext

Makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi
199,99 zł
500,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny brwi metodą microblading za 199,99 zł w SkinDerm w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz