Home Kategorie Życie Zaszczepieni Polacy mają spory problem, żeby wjechać do Grecji. „Ludzie są wściekli”.

Zaszczepieni Polacy mają spory problem, żeby wjechać do Grecji. „Ludzie są wściekli”.

Zaszczepieni Polacy mają spory problem, żeby wjechać do Grecji. „Ludzie są wściekli”.

Wyjazdy za granicę dla osób zaszczepionych miały być łatwe i przyjemne. Tak było w teorii. A jak to wygląda w praktyce? No cóż. Zaskoczenia pewnie nie będzie.

– „Jeśli ktoś z was wybiera się do Grecji i zamiast wymaganego testu PCR (najpóźniej 72 h przed lotem) chce przy wjeździe skorzystać z certyfikatu szczepienia po angielsku pobranego z pacjent.gov.pl, to uprzejmie informuję, że to, jak na razie, nie działa” – ostrzega mieszkający na co dzień w Grecji reporter Wojciech Tochman.

Grecja wymaga od przyjezdnych wykonania testu PCR najpóźniej 72 godziny przed lotem. Testu nie muszą przechodzić osoby, które zaszczepiły się dwoma dawkami i pokażą certyfikat. Sytuacja jest skomplikowana.

– „Grecja zaprasza szczególnie serdecznie zaszczepionych, ale ich największe linie lotnicze Aegean odmawiają zaszczepionym pasażerom wejścia na pokład i bilet przepada. Niektórzy mówią, że trzeba mieć przy sobie jeszcze poświadczenie z punktu szczepień, ale nie jest do dokument wydany przez 'władze publiczne’, jak chce Grecja i nie jest po angielsku. W ogóle to nie jest dokument, tylko informacja dla pacjenta, kiedy ma (miał) szczepienie i gdzie zgłaszać działania niepożądane. Kilka dni temu był w Polsce grecki minister turystyki, ale widać z naszymi rozmawiał różnymi językami. Może to uporządkują, ale jak na razie ludzie są wściekli i narażeni na kolejne wydatki” – czytamy w poście opublikowanym przez dziennikarza.

Co na to Ambasada Polski?

– „Przed przyjazdem do Grecji sugerujemy kontakt z biurem podróży lub przewoźnikiem realizującym przelot/przewóz w celu uzyskania aktualnych informacji. W razie wątpliwości zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Ambasadą Republiki Greckiej w Warszawie” – podano. Ludzie są wściekli i trudno się dziwić.

Naukowcy: Szczepionki tych dwóch firm zwalczają indyjską mutację koronawirusa.

Źródło: msn.com

Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
99,99 zł
Oferta zakończona!
Pakiet stomatologiczny od 99,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz